Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TOP 7 e-kolobežiek na leto - super zábava za skvelé ceny

TOP 7 e-kolobežiek na leto - super zábava za skvelé ceny
Zdroj | Segway
TECHBOX
TOP 7 e-kolobežiek na leto - super zábava za skvelé ceny
Zdroj | Segway
Zdroj | Segway

Aj vy máte radi pohyb na čerstvom vzduchu? Často sa presúvate a nechcete sa pariť v MHD či šľapať do pedálov? Prečo to neskombinovať s praktickou elektrickou kolobežkou? Je spratná, markantne zväčší váš akčný rádius a pritom nie je vôbec drahá.

Leto je úžasný magnet, ktorý nás posúva po šachovnici mesta ako čiernobiele figúrky či sa nám to páči, alebo nie. Aj preto sa ako huby po daždi začali objavovať služby zdieľaných bicyklov a kolobežiek. Má to však jeden háčik. Ak často využívate tieto služby, zistíte, že nie sú až také lacné, ako na prvý pohľad vyzerali. Ideálnym riešením je preto kúpa vlastného približovadla.

Zdroj | Joyor

Ako si vyberať?

Cena nie je jediným parametrom, ktorý musíte pri výbere zohľadňovať. Rozdiel medzi klasickou kolobežkou je v tom, že na jej pohyb nemusíte vynakladať fyzickú námahu, všetko za vás urobí elektromotor a batéria. V niektorých modeloch môžete pokračovať v jazde i keď máte vybitú batériu, klasickým odrážaním nôh.

Dôležitým ukazovateľom je dojazd kolobežky. Ten sa odvíja od použitej batérie, čím väčšia kapacita – tým dlhší dojazd. S bežnými kolobežkami zájdete od 10 do 30 kilometrov, záleží na vašej hmotnosti, štýle jazdy, ale napríklad aj na tom, či idete po rovine, alebo prekonávate stúpanie. Na trhu sa dajú kúpiť modely aj s dojazdom od 45 do 60 km.

Pozrite si

TOP 8 televízorov v mega výhodnej akcii nielen na športové prenosy

Batéria poháňa elektromotor, ten je v kolobežke jeden, zvyčajne má výkon do 350 W (do 100 W pre deti). Maximálnu rýchlosť môžete dosiahnuť od 20 do 25 km/hod. Pri kolobežke s maximálkou viac ako 25 km/hod. sa už musíte riadiť vyhláškou 134/2018 Ministerstva dopravy a výstavby SR o prevádzke vozidiel v cestnej premávke. Takéto modely sa radia do kategórie vozidiel typu L, s čím sa v prípade ich využívanie na cestách spája napríklad aj nutnosť vlastnenia vodičského preukazu, alebo schválenie prevádzky kolobežky v cestnej premávke.

Zdroj | Segway

Vplyv na komfort jazdy má odpruženie aj kolieska. Tie môžu byť buď pevné (z polyuretánu), alebo nafukovacie (gumové). Pri pevných viac cítite nerovnosti, ale zase ich na rozdiel od gumových neprepichnete. Pri dlhších jazdách určite využijete tempomat, ale aj rekuperáciu, ktorá vracia prebytočnú energiu z bŕzd naspäť do batérie.

Ako to už v prípade elektrických dopravných prostriedkov býva, praktickým doplnkom e-kolobežky je aplikácia. Tá vás informuje o stave batérie, dojazde, prejdenej trase, či kapacite batérie. Ak si myslíte, že budete aplikáciu využívať, je dobré si ešte pred jej kúpu overiť, či si dal výrobca na jej vývoji záležať, alebo je len na okrasu, resp. ju neponúka vôbec.

V neposlednej rade je dôležité dať si pri výbere pozor na originalitu a pôvod produktu. Elektrická kolobežka musí byť schválená (homologizovaná) pre náš trh, čo pre vás znamená, že spĺňa bezpečnostné, technické a kvalitatívne štandardy.

Zdroj | Segway

Nezabúdajte ani na prilbu a chrániče, bez ktorých by ste sa nemali na kolobežku postaviť – bez ohľadu na jej výkon a maximálnu rýchlosť.

V našom článku sme pre vás vybrali 7 TOP e-kolobežiek od 229 do 1 149 eur, o ktorých si myslíme, že stoja za kúpu. Budú určite vyhovovať aj vašim nárokom, či sa už chcete pohybovať po meste, alebo objavovať iné lokality. Výhodne si ich môžete kúpiť práve v NAY.

Zdroj | Segway

Elektrické kolobežky sme zoradili podľa ceny. Pripomíname, že NAY v akcii ponúka oveľa viac modelov, akcie sa pravidelne menia, takže ak máte vytipovaný svoj model, určite sa objaví v zvýhodnenej cene. Netreba to však odkladať, aby ste sa nespamätali niekedy v septembri na konci sezóny.

Kolobežky si môžete zoradiť podľa cenového rozpätia, výrobcov, skladovej dostupnosti či podľa obľúbenosti u zákazníkov.

Ninebot eKickScooter ZING E8

229,00 €

Detská e-kolobežka Ninebot ZING E8 od prémiovej značky Segway ponúka unikátne automatické jazdné režimy, ktoré uľahčujú jej používanie. Automatický mód umožňuje rozjazd iba odrazom a následne udržiava rýchlosť, čo je perfektný a ľahký spôsob pre menšie deti.

Zdroj | Segway

Bezpečný mód umožňuje pomalý rozjazd z nulovej rýchlosti pomocou plynovej páčky, maximálna rýchlosť je 10 km/hod, elektromotor má výkon 200 W. Turbo mód je plne elektrický – nie je treba sa odrážať a zároveň odomyká všetky možnosti elektrickej kolobežky. Maximálna nosnosť je 50 kg.

Denver SCO-80130

299,00 €

Šikovná e-kolobežka je vyrobená z ľahkého hliníka. Poháňa ju 300 W elektromotor s odpruženými vidlicami zabezpečujúcimi pohodlnú jazdu. Maximálna rýchlosť, ktorú možno dosiahnuť na tejto elektrickej kolobežke je 20 km/hod. s dojazdom až do 12 km.

Zdroj | Denver

Batéria má kapacitu 4 000 mAh, dobíja sa 2 až 3 hodiny. Kolesá majú 8″, sú vyrobené z odolnej gumy. Elektrická brzda na prednom kolese a zadná brzda zaručujú vašu bezpečnosť v každej situácii. Nosnosť kolobežky je 100 kg.

Pozrite si

Na vlastnej koži sme si vyskúšali NAY Smart App

Xiaomi Mi Scooter Essential Lite

309,00 €

Model Xiaomi Mi Scooter Essential Lite je určený na kratšie vzdialenosti. Maximálna nosnosť je 100 kg, maximálny dojazd 20 km pri rýchlosti do 20 km/hod. Motor má výkon 250 W, batériu s kapacitou 5 200 mh (187 Wh) nabijete za 6 hodín.

Zdroj | Xiaomi

Kolobežka disponuje regeneratívnou a kotúčovou brzdou na zadnom a systémom E-ABS na prednom kolese. Pohodlnú jazdu zabezpečujú 8,5″ pneumatiky, ktoré spoľahlivo tlmia nárazy a sú odolné proti šmyku.

Mankeel CityJet

319,00 €

Elektrická kolobežka príjemne prekvapí dojazdom až do 30 km s maximálnou rýchlosťou 25 km/hod. O výkon sa stará 350 W motor, ktorý zvládne až 11 % stúpanie. Mankeel CityJet má nosnosť 100 kg. Rám je vyrobený z hliníka, vďaka čomu je veľmi ľahký, ale zároveň pevný a odolný. Materiál má nízku tepelnú vodivosť, takže v horúcich letných dňoch nehrozí popálenie. Li-Ion batériu nabijete za 3 až 5 hodín.

Zdroj | Mankeel

V uponáhľanej dobe poteší fakt, že ju zložíte a rozložíte za 3 sekundy a pohodlne prenesiete len v jednej ruke. O vašu bezpečnosť sa stará najnovšia technológia elektronických bŕzd, protišmykové pneumatiky a robustný rám.

Xiaomi Mi Scooter 1S

439,00 €

Štýlová e-kolobežka Xiaomi Mi Scooter 1S v modernom prevedení je mimoriadne obľúbenou elektrickou kolobežkou. Okrem trendového dizajnu poteší výkonom. Ponúka dojazd do 30 km, má 12,5 kg a nosnosť do 100 kg. Jej maximálna rýchlosť 25 km/h a 8,5″ pneumatiky z nej robia praktický a pohodlný dopravný prostriedok.

Zdroj | Xiaomi

Elektromotor s výkonom 250 W s možnosťou regenerácie energie je využitý aj pri systéme brzdenia E-ABS. Ovládanie je veľmi intuitívne vďaka jednoduchému tlačidlu zapínania, ako aj páčke pre akceleráciu a brzdenie, všetko na riadidlách. Ďalším perfektným modelom od Xiaomi je napríklad Mi Electric Scooter Pro 2.

Manta Flinstone II

499,00 €

Zaujímavé riešenie prináša Manta Flinstone II. Ide o hybrid elektrického skútra s kolobežkou. Tento praktický dopravný prostriedok je vybavený sklopnou rukoväťou a odnímateľným sedadlom, nechýba ani kôš, kde odložíte všetko, či si potrebujete odviezť so sebou.

Zdroj | Manta

Dostatočné odpruženie pre pohodlnú jazdu na všetkých povrchoch zabezpečujú 12″ nafukovacie pneumatiky. Batéria s kapacitou až 8 Ah umožňuje 250 W motoru dojazd do 30 km. Maximálna nosnosť je 110 kg, hmotnosť skútra je stále prijateľných 16 kg.

Joyor Y10

1 149,00 €

Elektrická kolobežka Joyor Y10 dokáže vyvinúť vďaka 500 W motoru rýchlosť až 35 km/hod. Ponúka nadštandardný dojazd do 70 km. Pre minimálnu stratu výkonu je motor bez reťaze integrovaný priamo do zadného kolesa. Kolobežka má 3 rýchlostné režimy, nechýba tempomat. Výškovo nastaviteľné riadidlá poskytnú komfort osobám do 200 cm.

Zdroj | Joyor

Kolobežka má 23 kg a jednoduchý skladací mechanizmus, vďaka čomu ju hravo odnesiete v rukách. Li-Ion batéria sa na 100 % kapacity nabije za 10 až 15 hodín. 10″ pneumatiky aj vďaka prednému tlmiču pohlcujú nerovnosti na ceste a nepríjemné vibrácie. Nosnosť Joyor Y10 je 120 kg, používať ju môžu deti od 10 rokov.

Vybrali ste si? Veríme, že sme vás inšpirovali. Všetky tipy v článku sme pripravili v spolupráci s partnerom NAY, kde sa môžete prísť pozrieť ako vami vybratá kolobežke vyzerá a ako sa na nej stojí. Samozrejme, viete si ju pohodlne objednať s vyzdvihnutím na predajni alebo doručením priamo až k vám domov.

Ste členom NAY Extra klubu?

Ak ním ešte nie ste, tak sa môžete stať aj hneď, členstvo pre vás neznamená žiadne povinnosti, len výhody. Do NAY Extra klubu sa zaregistrujete na webke nay.sk, alebo v niektorej predajni NAY.

Zdroj