Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Filmová a seriálová jeseň sa týmto dňom oficiálne začína a s ňou na streamovacie služby prichádzajú aj očakávané seriály.

Opäť sme zostavili zaujímavý rebríček toho najlepšieho, čo môžeme tento mesiac na Netflixe, HBO GO, Apple TV+ a Amazon Prime Video vidieť zo seriálov.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Tento mesiac je skutočne nabitý zaujímavými seriálmi a nie všetky sa do nášho rebríčku zmestili, no na záver ich aspoň spomenieme.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020

Away

Netflix – 4. september

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – 77 % (Tomatometer)

ČSFD – N/A

Srdcervúci príbeh o ceste astronautky Emmy Green na Mars. Tá musí na tri roky opustiť svojho manžela a dcéru a pripojiť sa k medzinárodnej posádke na nebezpečnú misiu. Už podľa úvodného traileru pôjde o citovú drámu nabitú perfektnými hereckými výkonmi.

V hlavných úlohách uvidíme Hilary Swank a o réžiu sa postaralo duo Andrew Hinderaker a Jessica Goldberg, ktorí už majú za sebou niekoľko úspešných seriálov. Seriál ponúkne desať dielov, ktoré by sa mali na Netflixe objaviť, ako už býva zvykom, naraz.

The Boys Season 2

Amazon Prime Video – 4. september

IMDB – 8,7/10

Rotten Tomatoes – 90 % (Tomatometer), 93 % (Audience Score)

ČSFD – 88 %

Druhá séria populárneho seriálu The Boys o superhrdinoch celebritách sa vráti na Amazon Prime Video už o pár dní. Druhá séria ponúkne opäť osem dielov, pri ktorých sa zaručene zabavíte.

O réžiu sa opäť postarala trojica Eric Kripke, Evan Goldberg a Seth Rogen, pre ktorého ide o autorský projekt. Originálny pohľad na svet superhrdinov stojí za pozretie.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020

Chef’s Table: BBQ

Netflix – 4. september

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Najlepší kulinársky seriál sa vracia na obrazovky Netflixu v novej sérii venovanej grilovaniu. V troch epizódach si pozrieme príbeh troch známych kuchárov a expertov na barbecue v USA, Austrálii a Mexiku.

Pokiaľ ste so seriálom Chef’s Table ešte neprišli do styku, potom túto chybu určite napravte. Ide o vizuálne aj scenáristický výborný seriál venovaný svetoznámym kuchárom. Len sa pred pozeraním radšej dobre najedzte.

Ratched

Netflix – 18. september

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Netflix otvára jesennú sezónu novým veľkým seriálom, v ktorom si hlavnú úlohu strihne talentovaná Sarah Paulson. Príbeh seriálu rozšíri históriu jednej z ikonických záporných filmových postáv – Mrs. Ratched, sestričky z psychiatrickej liečebne z filmu Prelet nad kukučím hniezdom.

8-dielny dramatický seriál podľa prvého traileru pôsobí psychedelicky a v mnohom až hororovo, no veríme, že dej atmosférou aspoň z časti napodobní skvelý počin režiséra Miloša Formana.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2020

The Third Day

HBO GO – 14. september

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Aj HBO GO ponúkne počas septembra zaujímavé novinky, medzi nimi aj očakávaný mysteriózny seriál The Third Day. 6-dielna miniséria je rozdelená na dve časti – Leto a Zima a v každej z týchto častí si hlavnú postavu zahrá niekto iný. Kým v Lete to bude Jude Law, v Zime Naomie Harris.

Príbeh oboch častí seriálu spája tajomný ostrov, kde žije komunita ľudí, ktorí si chcú udržať svoje tradície. Hlavné postavy odchádzajú na ostrov hľadať odpovede, no nájdu tam aj čosi iné.

Young Wallander

Netflix – 3. september

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Vo Švédsku od roku 2005 do 2013 bol veľmi populárny krimi seriál Wallander, ktorý bol neskôr prerobený aj pre britskú televíziu. Najnovšie spracovanie od Netflixu bude sledovať mladého policajta Wallandera. Seriál sa bude odohrávať vo Švédsku v roku 2020 a ide tak o švédske spracovanie ich vlastného seriálu.

Hlavnú úlohu si zahral Adam Pålsson, ktorý si zahral vo vynikajúcom švédskom seriáli Skôr než zomrieme. Prvá séria ponúkne šesť dielov.

Pozrite si

Netflix spustil bezplatný streaming vybraných seriálov a filmov!

Okrem týchto seriálov sa na stramovacích službách dočkáme aj ďalších zaujímavých titulov. Spomenieme nový komediálny seriál The Duchess, ktorý sa objaví na Netflixe už 11. septembra či komediálny seriál Coastal Elites, ktorý dorazí na HBO GO 12. septembra.

Za zmienku tiež stojí tretia séria populárneho talianskeho seriálu Baby, ktorý pribudne na Netflixe 16. septambra. Pokiaľ chcete tip na seriál o jedle, okrem The Chef’s Table, pribudne na Netflixe 15. septembra aj druhá séria seriálu Taco Chronicles o populárnom jedle Tacos. 17. septembra na Netflixe tiež pribudne zaujímavý nemecký seriál The Last Word s poriadne čiernym humorom.