Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2020

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2020
Zdroj | HBO GO
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2020
Zdroj | HBO GO
Zdroj | HBO GO

Október patrí medzi mesiace s najsilnejšou ponukou nových filmov a seriálov. Október 2020 nie je výnimkou a aj tento mesiac sa môžeme tešiť na bohatú ponuku seriálov.

Keďže do výberu vždy zaraďujeme iba 6 seriálov, nezmestili sa všetky zaujímavé novinky. Preto ich spomíname aspoň na konci.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Zdroj | HBO GO
Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020

Barbarians

Netflix – 23. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

To, že Nemci vedia robiť kvalitné seriály, dokázal už mega úspešný Dark, ktorý tento rok uviedol finálnu tretiu sériu. Najnovšie prichádza nemecká produkcia na Netflix so seriálom Barbarians a pôjde o akčný dobrodružný príbeh s nádychom histórie na štýl Vikingov.

Seriál sa konkrétne zameria na obdobie roku 9 nášho letopočtu, kedy došlo k slávnej bitke pri Teutoburskom lese a bude sledovať osudy troch postáv, ktoré sa prepletajú.

The Haunting of Bly Manor

Netflix – 9. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Obdobie Halloweenu je spájané aj s väčším počtom hororových filmov a seriálov. Jedným z najočakávanejších seriálov je určite The Haunting of Bly Manor, ktorý nadväzuje na úspešný The Haunting of Hill House. Ide však o kompletne nový príbeh s novým strašidelným domom, takže pokiaľ ste nevideli prvú sériu, nie je nutné ju vidieť, aby ste pochopili druhú.

Seriál ponúka 10 epizód, ktoré budú dostupné naraz na Netflixe od 9. októbra. O réžiu sa opäť postaral Mike Flanagan, ktorý režíroval aj prvú sériu seriálu. Pokiaľ sa radi bojíte, určite tento seriál môžeme odporučiť.

https://www.youtube.com/watch?v=tykS7QfTWMQ

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2020

The Queen’s Gambit

Netflix – 23. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Dramatická mini-séria, ktorá sleduje príbeh Beth Harmon, sirotu, ktorá sa stáva závislá na liekoch a ktorá v sebe objavuje obrovský šachový talent. Príbeh je spracovaním knižnej adaptácie od Waltera Tevisa.

V hlavnej úlohe sa objaví talentovaná Anya Taylor-Joy, ktorú môžeme poznať zo známeho seriálu Peaky Blinders. O réžiu sa postaral Scott Frank, ktorý napísal kvalitné scenáre k filmom ako Logan: Wolverine či Minority Report.

https://www.youtube.com/watch?v=CDrieqwSdgI

The Undoing

HBO GO – 25. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Dlho očakávaný seriál z dielne HBO dorazí už koncom mesiaca na obrazovky streamovacej služby HBO GO. Príbeh úspešnej psychologičky, ktorej sa zo dňa na deň prevráti celý život hore nohami v momente, keď sa chystá vydať svoju knihu.

Podľa dostupných ukážok a hereckého obsadenia sa máme na čo tešiť. V hlavnej úlohe sa objaví Nicole Kidman a Hugh Grant. Za režisérsku stoličku sa posadil David E. Kelley, ktorý má na konte už niekoľko úspešných seriálov ako napríklad Goliath či Mr. Mercedes.

https://www.youtube.com/watch?v=QWoiNlLqLR8

Pozrite si

Netflix spustil bezplatný streaming vybraných seriálov a filmov!

Tiny World

Apple TV+ – 2. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Prírodopisné dokumentárne filmy a seriály sú populárne najmä na Netflixe. Spoločnosť Apple sa tiež rozhodla prispieť a prináša dokumentárny seriál zameraný na malé stvorenia zvieracej ríše a ich každodenné prežívanie pri väčších predátoroch.

Seriál nadaboval americký herec Paul Rudd, ktorého sme mohli posledné roky vidieť ako postavu Ant-Mana. Seriál sa objaví už zajtra na Apple TV+.

Truth Seekers

Amazon Prime Video – 30. október

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Hororová komédia s Nickom Frostom a Simonom Peggom v hlavnej úlohe. To je Truth Seekers, ktorý sleduje príbeh lovcov záhad, ktorí sa pomocou po domácky vyrobených nástrojov snažia natáčať a zdieľať paranormálne javy.

Seriál, ktorý spracováva a zároveň si robí srandu z duchárskych príbehov by mal byť príjemnou halloweenskou oddychovou záležitosťou, ktorá dorazí koncom mesiaca na Amazon Prime Video.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2020

Okrem nášho výberu sa môžeme počas októbra tešiť aj na ďalšie zaujímavé seriály. Keďže Disney+ na Slovensku stále nemáme, seriály z tejto streamovacej služby v našich zoznamoch neuvádzame, no nemôžeme nespomenúť prichádzajúcu 2. sériu úspešného seriálu zo sveta Star Wars – Mandalorian. Na Disney+ bude seriál dostupný od konca októbra.

Fanúšikovia mysterióznych príbehov sa tiež môžu tešiť na ďalšie epizódy z populárneho seriálu Unsolved Mysteries, ktoré sa 19. októbra objavia na Netflixe.

16. októbra sa na Netflixe objaví 3-dielna dramatická miniséria Someone Has to Die. Odporúčam najmä pokiaľ si chcete precvičiť španielčinu, keďže seriál je mexickej produkcie.

Pokiaľ miesto Mexika máte skôr náladu na Francúzsko, potom si nenechajte ujsť seriál La Révolution, ktorý sleduje alternatívnu verziu francúzskej revolúcie. Dostupný bude taktiež od 16. októbra.

Nakoniec je tu oddychový komediálny seriál Emily in Paris o americkej manažérke, ktorá sa rozhodne odísť žiť do Francúzska a plniť si svoje sny.