Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Rok 2021 bude veríme, že lepší ako ten, ktorý práve skončil. My sa ako každý mesiac vraciame s našou pravidelnou rubrikou o najzaujímavejších seriáloch, ktoré tento mesiac dorazia na streamovacie služby.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Prvý mesiac nového roku bude v znamení najmä pokračovaní v podobe nových sérií už úspešných seriálov.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

Cobra Kai – Season 3

Netflix – 8. január

IMDB – 8,7/10

Rotten Tomatoes – 95 % (audience score)

ČSFD – 86 %

Duchovné pokračovanie kultového filmu Karate Kid sa vracia vo svojej tretej sérii obľúbeného seriálu Cobra Kai. Seriál si okrem výborného scenáru obľúbili diváci vďaka pôvodnému hereckému obsadeniu Johnnyho a Daniela, ktorých stvárnili William Zabka a Ralph Macchio.

Seriál sa vráti začiatkom januára na Netflix a ponúkne desať epizód. Pokiaľ si chcete nostalgicky pripomenúť toto duo rivalov, ktorých si môžete pamätať z 80. rokov, potom môžeme Cobra Kai určite odporučiť.

Dickinson – Season 2

Apple TV+ – 8. január

IMDB – 7,3/10

Rotten Tomatoes – 75 % (Tomato Meter), 91 % (audience score)

ČSFD – 75 %

Druhá séria úspešného seriálu o spisovateľke Emily Dickinson, ktorá sa chce stať najlepšou básničkou na svete. Seriál dramatizuje život reálnej osoby, ktorá žila v 19. storočí.

Pokiaľ ste prvú sériu nevideli, ide o historickú komediálnu drámu, kde si hlavnú úlohu zahrala Hailee Steinfeld a išlo o jeden z prvých seriálov, ktoré debutovali na streamovacej službe Apple TV+.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

Disenchantment – Season 3

Netflix – 15. január

IMDB – 7,2/10

Rotten Tomatoes – 67 % (tomato meter)

ČSFD – 74 %

Matt Groening patrí medzi najznámejších tvorcov animovaných seriálov na svete. Začalo to Simpsonovcami, pokračovalo Futuramou a v roku 2018 svet uzrel tretí počin tohto významného tvorcu – Disenchanment. Seriál si získal svoju fanúšikovskú základňu a už o pár dní sa vráti na Netflix so svojou treťou sériou.

Nová séria ponúkne opäť obľúbených hrdinov Bean, Elfa a démona Luci v animovanom seriáli so svojským humorom, ktorý je zasadený do sveta fantasy stredoveku.

https://www.youtube.com/watch?v=jwuxsXfwl2I

Headspace Guide to Meditation

Netflix – 1. január

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Pokiaľ sa vám nechce čakať na seriály a radi by ste si pozreli niečo už dnes, potom je tu animovaný seriál venovaný meditácii. Bývalý budhistický mních Andy Puddicombe, zakladateľ meditačnej appky Headspace vás v tomto seriáli prevedie svetom meditácie vrátane jej zdravotných benefitov.

Seriál obsahuje osem krátkych epizód a čo môže byť lepšie ako po ťažkom roku 2020 vyprázdniť myseľ a vyskúšať meditáciu.

Pozrite si

Čo dnes pozerať na streame? Vtipný dokument Death to 2020

Lupin

Netflix – 8. január

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Moderné spracovanie francúzskej klasiky od Maurice Leblanca, ktorá pojednáva o zlodejovi gentlemanovi a majstrovi prevlekov – Arséne Lupinovi.

V hlavnej úlohe sa predstaví výborný Omar Sy, ktorého si môžete pamätať z francúzskeho filmu Nedotknuteľní. O réžiu sa postaral Louis Leterrier, ktorý má na konte niekoľko kvalitných filmov vrátane The Transporter či Now You See Me.

Servant – Season 2

Apple TV+ – 15. január

IMDB – 7,6/10

Rotten Tomatoes – 83 % (Tomato Meter), 82 % (Audience Score)

ČSFD – 74 %

Jeden z najpodivnejších seriálov súčasnosti sa vracia so svojou druhou sériou a Apple TV+ opäť pribudne obsah, pre ktorý sa oplatí vyskúšať aj túto streamovaciu službu.

Podobne ako prvá séria, aj tá druhá ponúkne desať epizód, ktoré majú minutáž okolo 30 minút, čo znamená, že vás tento mysteriózno-hororový seriál bude držať v napätí od začiatku do konca.