Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Posledný mesiac tohto náročného roku je pred nami a my sme si pre vás ako každý mesiac pripravili prehľad top 6 seriálov na streamovacích službách na tento mesiac.

Ku každému seriálu sú pridané linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Mesiac december bude v znamení viacerých kvalitných titulov a hlavne bude nových seriálov väčší počet než býva zvykom po ostatné mesiace. Dôvodom sú vianočné sviatky, kedy bude množstvo ľudí mať čas na pozeranie.

Pozrite si

Čo dnes pozerať na streame? Horor Don’t Listen alebo drámu Riding With Sugar

Alice in Borderland

Netflix – 10. december

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Milovníci japonského sci-fi – tento seriál si nemôžete nechať ujsť. Arisu, ktorý je bez práce a posadnutý hrami, sa ocitne aj s partiou kamarátov vo vyľudnenej verzii Tokia, kde budú mať za úlohu prežiť vo videohre, v ktorej sa záhadným spôsobom ocitli.

Ako väčšina podobných japonských seriálov, aj tento mal základ v mange, ktorá neskôr dostala spracovanie v podobe anime. Seriál sa už o pár dní objaví na Netflixe.

Earth at Night in Color

Apple TV+ – 4. december

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Dokumentárny seriál z dielne Apple nám ukáže nočný svet zvierat zo šiestich rôznych kontinentov natočený pomocou najnovších kamier, ktoré umožnili zachytiť zvieratá v jasných farbách.

Rozprávačom dokumentárneho seriálu je výborný herec Tom Hiddleston a o hudobný doprovod sa postaral Christian Lundberg.

Pozrite si

Čo dnes pozerať na streame? dokument Shawn Mendes: In Wonder alebo Sviňu

Equinox

Netflix – 30. december

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Na konci mesiaca sa na Netflixe objaví zaujímavý sci-fi seriál z dánskej produkcie. Astrid videla pred 20 rokmi zmiznúť autobus plný študentov. Naraz stretáva muža, v ktorom spoznáva jedného zo zmiznutých a začína odkrývať, čo sa vlastne vtedy stalo.

Seriál ponúkne 6 epizód a o réžiu sa postaralo duo Mads Matthiesen a Søren Balle, ktorí už majú na konte niekoľko režisérskych počinov z Dánska.

Normal People

HBO GO – 14. december

IMDB – 8,5/10

Rotten Tomatoes – 90 % (Tomato meter), 94 % (Audience score)

ČSFD – 83 %

Kniha Normal People od Sally Rooney sa stala svetovým bestsellerom a môžeme ju vidieť medzi populárnymi knihami aj na slovenskom trhu. Nebolo preto prekvapením, keď sa objavil rovnomenný seriál na streamovacích službách.

Na začiatku mal seriál premiéru na službe Hulu, ktorá je primárne určená pre americký trh. Na HBO GO bude mať seriál premiéru už teraz v decembri. Príbeh sleduje dvoch hlavných hrdinov Marianne a Connella a ich komplikovaný vzťah spojený s prvou láskou a intimitou.

https://www.youtube.com/watch?v=AzObc9a-VGQ

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2020

The Holiday Movies That Made Us

Netflix – 1. december

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Minulý rok pristál na Netflixe perfektný dokumentárny seriál o filmoch nášho detstva, kde sa objavili štyri epizódy o zákulisí toho, ako vznikli kultové filmy ako Hriešny tanec, Sám doma, Krotitelia duchov a Smrtonosná pasca. Už od dnes si môžete na Netflixe pozrieť ďalšie dve epizódy, tentokrát venované vianočným klasikám.

Konkrétne sa v druhej sérii objaví epizóda, ako vznikol komediálny film Elf a perfektná strašidelná rozprávka od Tima Burtona – The Nightmare before Christmas.

The Wilds

Amazon Prime Video – 11. december

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Na Amazon Prime Video sa objaví zaujímavý seriál o skupine dievčat, ktoré musia prežiť na opustenom ostrove po páde lietadla. Veríme, že tento stokrát použitý motív prinesie aj niečo nové do žánru filmov a seriálov o prežití.

Seriál už teraz pracuje so zvratmi a v popise naznačuje, že skupina stroskotancov sa neocitla na ostrove náhodou. Seriál ponúkne 10 epizód.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2020

Mesiac december bude na nové seriály oveľa bohatší než je náš výber. Spomenieme napríklad štvrtú sériu animovaného seriálu pre dospelých Big Mouth, ktorý bude na Netflixe od 4. decembra.

Na Netflixe sa tiež posledný deň tohto roku objaví 4. séria seriálu Chilling Adventures of Sabrina. Za zmienku tiež stojí romantický dramatický seriál Bridgerton, ktorý bude mať premiéru na Netflixe 25. decembra.

14. decembra bude mať na Netflixe premiéru dramatický seriál z prostredia elitnej baletnej školy – Tiny Pretty Things a 11. decembra sa na rovnakej streamovacej službe objaví zaujímavý španielsky seriál The Mess You Leave Behind o mysterióznej vražde.

Pokiaľ skôr obľubujete dokumentárne seriály, nenechajte si ujsť The Surgeon’s Cut z prostredia chirurgov a ich práce (9.12, Netflix) a tiež seriál The Ripper (16.12, Netflix), ktorý v štyroch epizódach rozpovie príbeh známeho masového vraha Yorkshirského rozparovača.