Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2022

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2022
Zdroj | HBO
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2022
Zdroj | HBO
Zdroj | HBO

Októbrové filmové novinky na streamovacích službách sú tu a predplatitelia sa môžu tešiť na drámu aj kvalitné dokumentárne filmy.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO Max, Netflix a Disney+.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru.

Obsah pokračuje pod reklamou

All Quiet on the Western Front

28. október – Netflix

Najznámejší protivojnový román od autora Erich Maria Remarque z roku 1928 dostane už koncom októbra filmové spracovanie. Príbeh ukáže divákom hrôzy vojny z prvej ruky. V hlavnej úlohe sa ukáže výborný Daniel Brühl.

Raymond and Ray

21. október – Apple TV+

Ewan McGregor a Ethan Hawke si v novej dráme na Apple TV+ zahrali nezvlastných bratov, ktorým zomrie otec. Jeho posledným želaním bolo, aby mu vykopali spoločne hrob. Počas tejto činnosti sa spoločne vyrovnávajú s tým, čo sa z nich stalo a ako ich v živote ovplyvnil práve zosnulý otec.

The Good Nurse

26. október – Netflix

Skutočný príbeh ošetrovateľa Charlieho Cullena, ktorý bol zapojený do smrti cez 300 pacientov, čo z neho urobilo najznámejšieho sériového vraha v americkej histórii. V hlavnej úlohe sa objaví výborný Eddie Redmayne a vynikajúca Jessica Chastain.

The Sound of 007

5. október – Amazon Prime Video

Dokumentárny film zameraný na hudbu najznámejšej filmovej série o tajnom agentovi Jamesovi Bondovi. Pozrite si vývoj 60 ročnej histórie filmovej série, pre ktorú hudbu tvorili velikáni ako John Barry či Hans Zimmer.

The Stranger

19. október – Netflix

Dvaja muži, ktorí sa stretnú v lietadle a nadviažu rozhovor, sa stanú priateľmi. Pre Henryho Teaguea, unaveného celoživotnou fyzickou prácou a zločinom, je to splnený sen. Obaja však skrývajú tajomstvá. Mysteriózny triler s Joelom Edgertonom v hlavnej úlohe.

Obsah pokračuje pod reklamou

The Trapped 13: How We Survived the Thai Cave

5. október – Netflix

Dokumentárne spracovanie udalosti, ku ktorej došlo pred štyrmi rokmi, kedy 12 chlapcov spolu so svojim trénerom uviazli v jaskyni v Thajsku. Dôvodom boli monzúnové dažde, ktoré dvihli hladinu vody a zabránili sa z jaskyne dostať. Po 18 dňoch sa ich podarilo vyslobodiť počas náročnej záchrannej operácie, ktorú sledoval celý svet. Ide o druhé filmové spracovanie tejto udalosti tento rok. Pokiaľ preferujete miesto dokumentov dramatické filmy, na Amazon Prime Video nájdete aj výborný film od Rona Howarda – Thirteen Lives.