Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2020

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2020
Zdroj | Amazon Prime Video
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2020
Zdroj | Amazon Prime Video
Zdroj | Amazon Prime Video

Halloweensky október je v plnom prúde aj s ním aj nové filmy, ktoré dorazili alebo ešte len dorazia na streamovacie služby. Tu je výber 6 najzaujímavejších.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan

Amazon Prime Video – 23. október 2020

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Po 14 rokoch je späť svetoznámy „kazašský“ novinár Borat. Tentokrát sa vydáva na cestu po predvolebných Spojených štátoch amerických.

V hlavnej úlohe sa opäť predstaví výborný komik Sacha Baron Cohen, ktorý boratovské plavky vymenil za rúško. Podľa traileru sa môžeme opäť tešiť na množstvo absurdných situácií a vtipov. Nebude chýbať ani vpadnutie na predvolebný míting Mikea Penca, viceprezidenta USA.

Cadaver

Netflix – 22. október 2020

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Keďže tento mesiac je Halloween a Sviatok všetkých svätých, v našom zozname nemôže chýbať ani poriadny horor. Z nórskej produkcie sa na Netflixe objaví horor Cadaver.

Svet po jadrovej katastrofe sužuje hlad. Práve ten privedie vyhladovanú rodinu do divadla, kde sa majú zúčastniť predstavenia, na ktorom však začnú postupne miznúť diváci.

David Attenborough: A Life on Our Planet

Netflix – 4. október 2020

IMDB – 9,2/10

Rotten Tomatoes – 94 % Tomatometer, 97 % Audience score

ČSFD – 96 %

Najznámejší britský moderátor dokumentárnych filmov, David Attenborough, sa ohliada za svojím životom a za postupným ničením prírody, ktorému v značnej miere dopomohol človek.

Keď hľadáte jeden film, ktorý určite treba na Netflixe vidieť, potom je to toto dokumentárne veľdielo, ktoré je nádherne natočené a nesie so sebou silné enviromentálne posolstvo.

Rebecca

Netflix – 21. október 2020

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Mladé naivné dievča sa zamiluje do vdovca a po svadbe sa nasťahuje do jeho luxusného sídla. Napriek jej zamilovanosti sa nad sídlom vznáša atmosféra bývalej ženy Rebeccy. Klišé príbeh, ktorý však možno prinesie nejaké prekvapenia.

Minimálne sa ho oplatí pozrieť kvôli hereckému obsadeniu, ktoré pozostáva z talentovaných hercov Lily James a Armie Hammer. O réžiu sa postaral Ben Wheatley, ktorý má za sebou skôr priemernejšie filmy ako High Rise či Free Fire.

The Trial of the Chicago 7

Netflix – 16. október 2020

IMDB – 7,6/10

Rotten Tomatoes – 94 % Audience score

ČSFD – 96 %

Režisér a scenárista Aaron Sorkin, ktorý sa postaral o scenáre k takým filmom ako Social Network či Steve Jobs, prichádza so svojou novinkou na Netflix.

Príbeh sleduje rok 1968 a pokojný protest proti zjazdu demokratickej strany, ktorý však vyvrcholí vlnou násilia a známym súdnym procesom v Chicagu. V hlavnej úlohe sa predstavia Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne či Michael Keaton.

The Forty-Year-Old Version

Netflix – 9. október 2020

IMDB – 6,9/10

Rotten Tomatoes – 98 % Tomatometer, 65 % Audience score

ČSFD – 78 %

Biografický debut filmárky Radhy Blank, ktorý sleduje príbeh newyorskej autorky divadelných hier na prahu jej štyridsiatky, ktorá túži po úspechu a objavuje reperský talent.

Náhľad do sveta umelkyne, ktorá sa chce presadiť, určite stojí za pozretie. Film získal ocenenie za najlepšiu réžiu hraného filmu na festivale Sundance 2020.