Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2020

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2020
Zdroj | AppleTV+
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2020
Zdroj | AppleTV+
Zdroj | AppleTV+

Koniec roka sa nezadržateľne blíži a my sme tu pre vás opäť s našim pravidelným výberom toho najlepšieho alebo najzaujímavejšieho na streamovacích službách. Keďže je polovica mesiaca, tentokrát to budú filmy.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Zdroj | HBO GO

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Tento mesiac je výber skutočne bohatý a nájdeme tu rôzne žánre a hlavne novinky zo všetkých štyroch streamovacích služieb.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2020

Fireball: Visitors from Darker Worlds

AppleTV+ – 13. november 2020

IMDB – 7,2/10

Rotten Tomatoes – 96 % (Tomatometer)

ČSFD – N/A

Dokumentárny film o vplyve meteorov a komét na staroveké náboženstvá, kultúry a tiež vplyv týchto javov na planétu Zem. Tvorcovia dokumentu sú Clive Oppenheimer a Werner Herzog, ktorý je zároveň aj rozprávačom.

Zaujímavé spojenie prírodného sveta a toho duchovného otvára nové otázky o histórii ľudstva. Pokiaľ obľubujte prírodovedné dokumentárne filmy, tento kúsok je povinnou jazdou.

Hillbilly Elegy

Netflix – 24. november 2020

IMDB – 5,9/10

Rotten Tomatoes – 29 % (Tomatometer)

ČSFD – N/A

Hviezdne obsadenie v podobe dvojice herečiek Amy Adams a Glenn Close a oscarový režisér Ron Howard (Solo: Star Wars Story, Rush, A Beautiful Mind, Apollo 13). Tieto mená stoja za novým očakávaným filmom na Netflixe.

Príbeh sleduje študenta práv na univerzite Yale, ktorý má pred sebou úspešnú kariéru, ktorý je vak nútený vrátiť sa do svojho rodného mesta kvôli rodinnej kríze. Napriek veľkým očakávaniam sú prvotné hodnotenia kritikov skôr rozporuplné, no treba si počkať na uvedenie na Netflixe.

Pozrite si

Čo dnes pozerať na streame? Rock and Roll Hall of Fame 2020 Inductions

Shawn Mendes: In Wonder

Netflix – 23. november 2020

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Pokiaľ máte náladu skôr na hudobný ako na filmový zážitok, potom je tu dokument o hudobníkovi Shawnovi Mendesovi. Film sa natáčal počas jeho svetového turné a umelec sa v ňom vyspovedal o úspechoch, prehrách, sláve a vzťahoch.

Mladý kanadský spevák zažil veľký úspech po tom, čo sa v roku 2013 spopularizoval prespievaním známych pesničiek na sociálnej sieti Vine.

The Life Ahead

Netflix – 13. november 2020

IMDB – 7,7/10

Rotten Tomatoes – 92 % (Tomatometer)

ČSFD – N/A

Talianske filmy si naďalej držia svoju kvalitu a dôkazom je aj táto novinka, ktorá rozpráva príbeh ženy, ktorá prežila holokaust a na talianskom vidieku sa stará o 12-ročného chlapca zo Senegalu, ktorý ju okradol.

V hlavnej úlohe si zahrala oscarová Sophia Loren a podľa prvých ohlasov kritikov stojí tento film za pozretie. Ak hľadáte oddychovú záležitosť na večer, dajte talianskej novinke šancu.

Pozrite si

Čo dnes pozerať na streame? The Minions of Midas alebo Transhood

Transhood

HBO GO – 13. november 2020

IMDB – 7,4/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Dokumentárny film, ktorý sa natáčal päť rokov a sleduje štyri transgenderové deti vo veku 4, 7, 12 a 15 rokov, ktoré vyrastajú v USA v Kansas City. Film odhaľuje výzvy, ktorým musia tieto deti čeliť a zároveň situácie, ktoré zažívajú ich rodiny.

Keď niečomu nerozumieme, väčšinou sa toho bojíme. Vidieť to aj v našej spoločnosti, ktorá je stále značne konzervatívna v otázke LGBTI+ komunity. Aj preto je dobré, že vznikajú takéto dokumentárne filmy, ktoré nám umožňujú vidieť príklady zo skutočného života, stierať stereotypy a hlavne pomáhajú porozumieť.

Uncle Frank

Amazon Prime Video – 26. november 2020

IMDB – 6,4/10

Rotten Tomatoes – 82 % (Tomatometer)

ČSFD – N/A

Píše sa rok 1973 a Frank Bledsoe so svojou neterou Beth sa vyberajú na výlet z New Yorku do Creekville v Južnej Karolíne na pohreb svojho otca. Frank je homosexuál, ktorý vyrastal v konzervatívnej rodine. Preto bude jeho návrat domov spojený s množstvom zaujímavých príhod.

V hlavnej úlohe sa objaví fenomenálny Paul Bettany a talentovaná Sophia Lillis, ktorú sme mohli vidieť vo filme IT. O réžiu sa postaral Alan Ball, ktorý napísal scenár napríklad k oscarovému filmu American Beauty.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2020

Pre ďalšie tipy sledujte naše pravidelné články top 6 seriálov pre daný mesiac, ktoré vychádzajú vždy k 1. dňu v mesiaci, prípadne našu novú rubriku Čo dnes pozerať.