Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2022

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2022
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2022
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Už týždeň máme k dispozícii na Slovensku novú streamovaciu službu HBO Max, ktorá rozširuje filmovú a seriálovú ponuku. Vitajte v novej časti nášho pravidelného seriálu.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO Max a Netflix.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2022

How to Survive a Pandemic

HBO Max – 29. marec 

IMDb 

ČSFD 

Dva roky pandémie koronavírusu ukázali, ako sa ľudstvo vie spojiť. Vývoj vakcíny vyzeral ako celosvetové preteky s časom, kde išlo o to čo najrýchlejšie vyvinúť, vyrobiť a distribuovať vakcíny po celom svete. Nový dokument z dielne HBO Max ukazuje práve toto.

Pozriete sa do zákulisia vývoja vakcín a ako vyzerala vedecká snaha priniesť medzi ľudí čo najskôr vakcínu, ktorá pomohla odvrátiť ďalšie zbytočné úmrtia.

Master

Amazon Prime Video – 18. marec 

IMDb – 5,7/10

ČSFD 

Film o Afroameričanke, ktorá prichádza na školu, kde sa postupne stretáva s rôznou formou rasizmu a zvláštnych udalostí. Z drámy a mysteriózneho deja sa postupne stáva horor.

V hlavnej úlohe sa objaví výborná Regina Hall a o scenár a réžiu sa postarala Mariama Diallo. Podľa prvých trailerov film pripomína hororové snímky Jordana Peela.

Moonshot

HBO Max – 31. marec 

IMDb 

ČSFD 

Viete si predstaviť vzťah na diaľku s partnerom, ktorý žije na Marse? Presne s touto myšlienkou pracuje novinka, ktorá sa koncom mesiaca objaví na HBO Max. 8-ročný vzťah na diaľku, kde vzdialenosť dostáva úplne iný zmysel.

Romantická komédia s neopozeranými hercami Cole Sprouse a Lukasom Gageom v hlavných úlohách.

Surviving Paradise: A Family Tale

Netflix – 3. marec 

IMDb – 7,7/10

ČSFD – 81 %

Opäť kvalitný dokumentárny počin z dielne Netflixu, tentokrát prírodopisný. Dokumentárna dráma o obdobiach sucha v púšti Kalahari, kde musia zvieratá bojovať o život.

Dokumentárny film sa zameriava na prežitie celých rodín a na to, ako musia spolupracovať. Vizuálna pastva pre oči si odnáša aj vysoké hodnotenia v recenziách.

The Shadow in My Eye

Netflix – 9. marec 

IMDb – 7,3/10

ČSFD – 73 %

Historický dánsky film, ktorý opisuje nálet počas druhej svetovej vojny, kedy bomby dopadnú na kodanskú školu plnú detí.

Film zároveň ukazuje hrôzy vojny, ktoré je nutné si uvedomiť aj v súčasnej situácii. Vizuálne pôsobivý a scenáristicky dobre natočený. To je novinka The Shadow in My Eye, ktorú na Netflixe nájdete aj s dabingom.

Windfall

Netflix – 18. marec 

IMDb 

ČSFD 

Konverzačný triler o bohatom páre, ktorý prichytí lupiča vo svojom dovolenkovom dome. Začína sa kolobeh udalostí, ktoré vyústia do niečoho úplne iného, než od tohto filmu očakávate.

Jesse Plemons, Lily Collins a Jason Segel. To je herecká trojica, ktorá hrá v tomto originálnom filme. Na režisérsku stoličku si sadol Charlie McDowell.