Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021
Zdroj | Apple TV+
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021
Zdroj | Apple TV+
Zdroj | Apple TV+

Tretí mesiac tohto roku je v znamení bohatého výberu zaujímavých filmov naprieč streamovacími službami. Vybrali sme pre vás opäť 6 najzaujímavejších.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

Biggie: I Got a Story to Tell

Netflix – 12. marec 2021

IMDb – 7,0/10

Rotten Tomatoes – 81 % (tomato meter), 90 % (audience score)

ČSFD – 71 %

Ďalší dokumentárny skvost od Netflixu, tentokrát o najväčšom rapperovi, The Notorious B.I.G.. Dokument sleduje jeho cestu od dílerstva až po rappový trón.

Vo filme nebudú chýbať vyjadrenia ďalších veľkých rappových mien ako Dr. Dre, Jay-Z, Tupaca Shakura čí Snoop Dogga.

Caught by a Wave

Netflix – 25. marec 2021

IMDb

Rotten Tomatoes

ČSFD

Cestovať sa síce momentálne dá iba veľmi obmedzene, ale s týmto filmom môžete aspoň z pohodlia domova odcestovať do Talianska a sledovať romantický príbeh letnej lásky na Sicílii, ktorá však hrá aj na tragickú nôtu.

Ide o prvý debutový celovečerný film Massimiliana Camaitiho. Uvidíme, či mu premiéra na Netflixe prinesie úspech.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2021

Cherry

Apple TV+ – 12. marec 2021

IMDb – 6,3/10

Rotten Tomatoes – 39 % (tomato meter), 77 % (audience score)

ČSFD – 72 %

Čerstvá novinka na platforme Apple TV+ rozpráva príbeh Cherryho, chalana z Ohia, ktorý sa rozhodne prihlásiť do armády ako zdravotník. Kvôli postraumatickej stresovej poruche sa však po návrate nevie zaradiť do bežného života a tak v spojení s jeho závislosťou na opiátoch začína vykrádať banky.

Hlavnú úlohu si v tejto kriminálnej dráme zahral talentovaný Tom Holland a o réžiu sa postarala dvojica Anthony a Joe Russo, ktorí v minulosti režírovali takmer všetky diely Avengerov.

Zack Snyder’s Justice League

HBO GO – 18. marec 2021

IMDb

Rotten Tomatoes

ČSFD

Akčný epos, ktorý bude mať dĺžku neuveriteľných 240 minút dorazí už o pár dní na platformu HBO GO. Ben Affleck ako Batman, Henry Cavill ako Superman, Gal Gadot ako Wonder Woman, Jason Momoa ako Aquaman, Ray Fisher ako Cyborg a Ezra Miller ako Flash. Milovníci superhridnských filmov sa majú na čo tešiť.

O réžiu sa postaral, ako už názov napovedá, Zack Snyder, ktorý má na konte viacero komixových filmov vrátane 300 či Sucker Punch.

Pozrite si

Filmy a seriály nominované na Zlaté glóbusy si môžete pozrieť aj na streamoch

Seaspiracy

Netflix – 24. marec 2021

IMDb

Rotten Tomatoes

ČSFD

Netflix prináša zaujímavý dokumentárny film o masovom rybolove a jeho dopadoch na životné prostredie. Podľa traileru sa môžeme tešiť na šokujúce odhalenia, ktoré filmára dostali niekoľkokrát blízko ohrozenia života a to vďaka rozšírenej korupcii v tomto odvetví.

Kip Andersen, ktorý za Seaspiracy stojí, natočil v minulosti podobne kontroverzný dokumentárny film Cowspiracy o tom, ako živočíšna výroba predstavuje najväčšie ohrozenie životného prostredia.

Tina Turner

HBO GO – 27. marec 2021

IMDb – 8,3/10

Rotten Tomatoes – 100 % (tomato meter)

ČSFD

Dokumentárny film o kariére jednej z najznámejších speváčok všetkých čias sleduje začiatky Tiny Turner v 50. rokoch minulého storočia až po druhé dejstvo v 80. rokoch. Nechýbajú doteraz neuverejnené zábery a rozhovory so samotnou umelkyňou.

Za réžiou stoja Daniel Lindsay a T.J. Martin, ktorí v minulosti priniesli výborné dokumentárne filmy Undefeated a LA 92.