Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2021
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2021
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Máj 2021 so sebou prináša viacero filmov, ktoré stojí za pozretie. Väčšinou boduje opäť Netflix, no aj HBO GO prinesie jeden zaujímavý titul.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

Zdroj | Netflix

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

Pozrite si

7 filmov na streamoch, ktoré sa oplatí pozrieť si k Dňu víťazstva nad fašizmom

Army of the Dead

Netflix – 21. máj 2021

IMDb – 7,8/10

Rotten Tomatoes – 76 % (Tomato Meter), 90 % (Audience Score)

ČSFD

Akčný sci-fi horor o zombie apokalypse v Las Vegas? Prečo nie a ešte k tomu aj s Daveom Bautistom v hlavnej úlohe. Ten si zahral lídra lupičov, ktorí sa vydávajú na najväčšiu lúpež priamo do karanténnej zóny.

Režisérom je Zack Snyder, ktorý už má na konte také tituly ako Zack Snyder’s Justice League, Man of Steel či Sucker Punch.

Blue Miracle

Netflix – 27. máj 2021

IMDb

Rotten Tomatoes 

ČSFD

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami o sirotinci Casa Hogar, ktorý je zničený búrkou a na jeho záchranu sa chlapci z tohto domova rozhodnú zúčastniť sa veľkej rybárskej súťaže.

Režisérom je Julio Quintana, pre ktorého ide o druhý film. V tejto feel-good dráme si zahrali aj známy herci ako napríklad Dennis Quaid a Bruce McGill.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2021

Dance of the 41

Netflix – 12. máj 2021

IMDb – 7,1/10

Rotten Tomatoes 

ČSFD

Opäť film inšpirovaný skutočnými udalosťami, tentokrát o homosexuálnom kongresmanovi, ktorý sa ožení s dcérou mexického prezidenta. Po odhalení v tajnom mužskom klube prichádza k škandálu, ktorý otriasol Mexikom koncom 19. storočia.

Pútavý dej a zaujímavá udalosť robia z tohto filmu výborný historický kúsok, ktorý sa oplatí vidieť už len kvôli téme.

Oslo

HBO GO – 29. máj 2021

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

V roku 1993 došlo v Osle k mierovým dohodám medzi Palestíncami a Izraelčanmi. Film sleduje, čo týmto rozhovorom predchádzalo a ako sa podarilo vyjednať kľúčový mier medzi dvomi nepriateľmi.

Film je o to aktuálnejší, že medzi Izraelom a Palestínou došlo opäť k vyostreniu vzťahov a vzájomným útokom. V hlavnej úlohe sa objavia fenomenálni Ruth Wilson a Andrew Scott.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2021

Oxygen

Netflix – 12. máj 2021

IMDb – 6,4/10

Rotten Tomatoes – 94 % (Tomato Meter), 78 % (Audience Score)

ČSFD – 68 %

Herečka Mélanie Laurent exceluje v novom sci-fi trileri, v ktorom sa prebúdza v kryokomore a nič si nepamätá. Nevie ako sa tam ocitla a čo je najhoršie, dochádza jej kyslík.

Režisérom je Alexandre Aja, ktorý už má na konte viacero hororov ako napríklad Piraňa 3D či Hory majú oči.

The Woman in the Window

Netflix – 14. máj 2021

IMDb – 6,3/10

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Príbeh podľa rovnomenného bestselleru od A. J. Finn rozpráva príbeh ženy, ktorá trpí agorafóbiou, strachu z otvorených priestranstiev a začína sledovať svojich susedov. Keď sa stane svedkom aktu násilia, začína sa kolobeh udalostí, v ktorom pôjde o jej verziu pravdy a obvinenia, že si situáciu vymyslela.

Príbeh až príliš pripomína kultový Hitchcockov film Okno do dvora, v ktorom sa muž so zlomenou nohou stane svedkom vraždy. V The Woman in the Window sa objavia výborní herci Amy Adams, Gary Oldman a Julianne Moore.