Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2020

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2020
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2020
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Letné horúčavy sú v plnom prúde a s nimi aj letná nádielka filmov, ktoré pribudli na streamovacích službách. Tu je náš pravidelný výber na tento mesiac.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2020

Da 5 Bloods

Netflix – 12. jún

IMDB – 7,0/10

Rotten Tomatoes – 92 % (Tomato Meter), 63 % (Audience Score)

ČSFD – 53 %

Známy režisér Spike Lee, ktorý v minulosti natočil filmy ako BlacKkKlansman či Malcolm X, najnovšie prináša film o štvorici černošských amerických veteránov, ktorí sa vracajú do Vietnamu, aby našli telesné pozostatky veliteľa svojej čaty.

Netflix uviedol film na svojej streamovacej platforme v čase, kedy v USA prebiehajú najväčšie rasové nepokoje za posledné roky. Výpravný film, na ktorý je radosť pozerať a to najmä kvôli vizuálnej stránke.

Dating Amber

Amazon Prime – 4. jún

IMDB – 7,0/10

Rotten Tomatoes – 94 % (Tomato Meter), 97 % (Audience Score)

ČSFD – N/A

Teenegerská komédia z prostredia Írska 90. rokov. Amazon Prime osviežil populárny žáner a priniesol originálnu zápletku. Vyrastanie v malom meste môže byť problematické, najmä keď jedinou cestou ako zapadnúť, je nebyť sám sebou.

Najlepší kamaráti Eddie a Amber sa rozhodnú predstierať vzťah, aby nikto nepochyboval o ich orientácii. Na streamovacej službe Amazon Prime je film už od 4. júna.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2020

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Netflix – 26. jún

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Severské prostredie Islandu, spevácka súťaž Eurovízia a Rachel McAdams spolu s Willom Ferrellom v hlavných úlohách? Tak tento film bude buď veľká sranda, alebo trápny prepadák. Tak či onak, z prvého traileru pôjde o bláznivú komédiu.

Po boku spomínaných hercov sa navyše objaví perfektný Pierce Brosnan. O réžiu sa postaral David Dobkin, ktorý v minulosti natočil aj u nás populárnu komédiu Wedding Crashers (Nesvadbovi).

Feel the Beat

Netflix – 19. jún

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Ambiciózna tanečníčka, ktorá chce preraziť na Broadway, nemá svoj deň. Podarí sa jej nahnevať a dokonca zraniť členku poroty, ktorá jej následne oznámi, že s jej kariérou je koniec. Vracia sa do rodného malomesta, kde sa jej naskytne príležitosť trénovať skupinu dievčat na veľkú tanečnú súťaž.

Oddychový žáner od Netflixu so Sofiou Carson v hlavnej úlohe dorazí na streamovaciu službu už o pár dní. Feel-good film, ktorý veríme, že nedopadne v recenziách zle.

Pozrite si

7 rodinných filmov na HBO GO a Netflixe, pri ktorých prídete na iné myšlienky

Lost Bullet

Netflix – 19. jún

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Netflix ponúka aj množstvo kvalitných filmov z cudziny. Lost Bullet je konkrétne francúzska kriminálna novinka od relatívne nového režiséra Guillauma Pierreta.

Príbeh sleduje mechanika s kriminálnou minulosťou, ktorý je obvinený z vraždy. Aby dokázal svoju nevinu, musí nájsť zmiznuté auto a získať dôkaz, ktorým má byť stratená guľka.

Spelling the Dream

Netflix – 3. jún

IMDB – 6,8/10

Rotten Tomatoes – 94 % (Tomato Meter), 100 % (Audience Score)

ČSFD – N/A

Na Netflixe sa začiatkom mesiaca objavil originálny dokumentárny film na pre nás neznámu tému súťaží v hláskovaní, ktoré sú v USA veľmi populárne. Trendom týchto súťaží však je, že v nich excelujú deti s indickými koreňmi.

Dokumentárny film sa okrem osudov štyroch talentovaných detí, pokúša odpovedať na otázku, prečo práve indické deti v súťaži hláskovania vyhrávajú.