Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021
Zdroj | Apple TV+
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021
Zdroj | Apple TV+
Zdroj | Apple TV+

Po novom roku vám prinášame aj naše pravidelné tipy na filmové novinky na streamovacích službách. Január je bohatý na tituly z rôznych streamovacích služieb.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2021

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

Zdroj | HBO

Herself

Amazon Prime Video – 8. január 2020

IMDB – 6,8/10

Rotten Tomatoes – 92 % (tomato meter), 85 % (audience score)

ČSFD – N/A

Sandra sa snaží zabezpečiť svoju rodinu a poskytnúť jej bezpečný domov. Rozhodne sa preto dom sama fyzicky postaviť od základov. Počas stavby spoznáva samu seba a začne jej pomáhať aj miestna komunita.

Za režisérsku stoličku si sadla Phyllida Lloyd, ktorá v minulosti priniesla životopis Železná lady či muzikál Mamma Mia!.

One Night in Miami

Amazon Prime Video – 15. január 2020

IMDB – 6/10

Rotten Tomatoes – 98 % (tomato meter), 75 % (audience score)

ČSFD – N/A

V roku 1964 sa stretnú štyri ikony športu, hudby a aktivizmu – Cassius Clay, verejnosti známy ako boxer Muhammad Ali, Malcolm X, Sam Cooke a Jim Brown. Na Amazon Prime Video je od dnešného dňa o tejto fiktívnej udalosti film.

Témou je diskusia o úlohách v hnutí za občianske práva a kultúrne prevraty, ktoré sa uskutočnili v USA v 60. rokoch. Režisérkou filmu je Regina King, známa herečka, ktorá však má na konte viacero filmov a hlavne seriálov aj ako režisérka.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

Palmer

Apple TV+ – 29. január 2020

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Justin Timberlake si zahral hlavnú úlohu vo filme, v ktorom stvárňuje postavu Eddieho Palmera, ktorý sa po 12 rokov vo väzení vracia domov a vytvára si puto so Samom, chlapcom, ktorý nezapadá a navyše pochádza z problémovej rodiny. Problémom je Eddieho minulosť, ktorá začne jeho nový život ohrozovať.

Palmer je jedným z najočakávanejších filmových noviniek, ktoré sa objavia na streamovacej platforme Apple TV+ už koncom mesiaca.

Pieces of a Woman

Netflix – 7. január 2020

IMDB – 7,1/10

Rotten Tomatoes – 77 % (tomato meter), 77 % (audience score)

ČSFD – 73 %

Príbeh tejto drámy pojednáva o žene, ktorá po pôrode doma prichádza o svoje dieťa a spracováva ťažký psychický stav, s ktorým sa musí vyrovnať.

Hlavnú úlohu stvárnila fenomenálna Vanessa Kirby, ktorú môžeme poznať z prvých dvoch sérií Koruny. Sekunduje jej Shia LaBeouf. Za zmienku tiež stojí talentovaný režisér, ktorým je Kornél Mundruczó, pôvodom z Maďarska.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2020

The Dig

Netflix – 21. január 2020

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Sutton Hoo v anglickom Suffolku patrí medzi najznámejšie pohrebné miesta na svete. Film opisuje udalosti objavenia tohto významného archeologického miesta.

Životopisný príbeh stojí za zmienku aj vďaka hereckému obsadeniu. V hlavnej úlohe sa objaví Carey Mulligan (Thre Great Gatsby) ako Edith Pretty, ktorá si najme miestneho archeológa Basila Browna, ktorého stvárnil Ralph Fiennes (Predčítač), aby preskúmal mohyly, ktoré sa nachádzajú na jej pozemku.

The Little Things

HBO GO – 21. január 2020

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Hviezdne obsadený triler o dvoch policajtoch, ktorí sa snažia vystopovať sériového vraha. Denzel Washington (Let), Rami Malek (Bohemian Rhapsody), Jared Leto (Blader Runner: 1946) sa objavia už o pár dní v očakávanom filme na HBO GO.

O réžiu sa postaral John Lee Hancock, ktorý v minulosti režíroval biografické filmy ako napríklad Saving Mr. Banks a The Founder.