Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2021
Zdroj | Variety
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2021
Zdroj | Variety
Zdroj | Variety

Posledný mesiac v roku a s ním aj náš tohtoročný posledný prehľad top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na streamovacích službách.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2021

Being the Ricardos

Amazon Prime Video – 21. december 2021 

IMDb – 7,0/10

ČSFD 

Životopisný film o kultovej hereckej dvojici Lucille Ball a Desi Arnazovi, ktorý čelili kríze, ktorá mohla ukončiť ich kariéry.

O réžiu sa postaral výborný scenárista Aaron Sorkin a v hlavných úlohách sa objaví Nicole Kidman, Javier Bardem a J. K. Simmons.

Don’t Look Up

Netflix – 24. december 2021 

IMDb – 7,5/10

ČSFD 

Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Meryl Streep, Timothée Chalamet, Jonah Hill či Ariana Grande. To sú filmové hviezdy, ktoré sa objavia v očakávanom filme na Netflixe.

Sci-fi komédia o dvoch astronautoch, ktorí vyrážajú na mediálne turné, aby varovali ľudstvo pred blížiacou sa kométou, ktorá môže všetko zničiť.

Swan Song

Apple TV+ – 17. december 2021 

IMDb – 7,8/10

ČSFD 

Opäť hviezdami nabitá sci-fi dráma, tentokrát v hlavných úlohách s Mahershala Ali, Naomie Harris a Glenn Close.

Film sleduje postavu Camerona Turnera, ktorému diagnostikujú smrteľnú chorobu. Ponúknu mu však alternatívne riešenie, ktorým môže ochrániť svoju ženu a dieťa pred bolesťou zo straty – výmenu s dvojčaťom klonom.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2021

The Hand of God

Netflix – 15. december 2021 

IMDb – 7,8/10

ČSFD – 70 %

80. roky 20. storočia. 17-ročný Fabietto Schisa je talianskym teenagerom, ktorý sa snaží nájsť svoje miesto vo svete. Dochádza však k udalostiam, ktoré všetko zmenia – na jednej strane tragicky a na strane druhej božsky.

Najosobnejší film výborného talianskeho režiséra Paola Sorrentina o osude, rodine, športe, láske a strate.

The Lost Daughter

Netflix – 31. december 2021 

IMDb – 6,8/10

ČSFD 

Staršia žena prichádza na dovolenku k moru, kde sa spoznáva s mladou matkou. Tá jej však pripomenie jej temnú minulosť a začína sa kolotoč udalostí, ktoré budú viesť k prekvapivému rozuzleniu.

Filmový debut herečky Maggie Gyllenhaal, ktorá sa rozhodla sfilmovať knihu oceňovanej talianskej autorky Eleny Ferrante. V hlavnej úlohe sa objaví fenomenálna Olivia Colman.

The Unforgivable

Netflix – 10. december 2021 

IMDb – 7,1/10

ČSFD – 74 %

Príbeh ženy, ktorá si odsedela roky vo väzení za ťažký zločin. Po prepustení chce napraviť svoje chyby napriek tomu, že ju spoločnosť nechce prijať. Navyše sa snaží nájsť sestru, ktorú musela kvôli väzeniu opustiť.

Vynikajúca dráma so Sandrou Bullock v hlavnej úlohe. Po jej boku sa ukážu aj ďalší výborní herci ako Jon Bernthal, Vincent D’Onofrio a Viola Davis.