Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2021
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2021
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Ani tento mesiac nemôže chýbať náš pravidelný výber filmov zo streamovacích služieb, ktorý sa postupne vracia do režimu z pred leta.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

Pozrite si

13 filmov na piatok 13-teho, ktoré nájdete na streamovacích službách

Beckett

Netflix – 13. august 2021 

IMDb – 7,2/10

Rotten Tomatoes – 57 % (Tomato meter)

ČSFD 

Americký turista Beckett sa počas dovolenky v Grécku stáva terčom prenasledovateľov po dopravnej nehode. Je nútený urýchlene cestovať celou krajinou, aby sa dostal na americké veľvyslanectvo a aby očistil svoje meno.

V hlavných úlohách tohto akčného filmu sa objavia výborní herci John David Washington a Alicia Vikander.

CODA

Apple TV+ – 13. august 2021 

IMDb – 7,2/10

Rotten Tomatoes – 96 % (Tomato meter)

ČSFD 

Napriek tomu, že na Apple TV+ je obsahu pomenej než na ostatných streamovacích službách, keď sa niečo objaví, väčšinou to stojí za to.

Príkladom je aj film CODA. Ten sleduje Ruby, ktorá je potomkom nepočujúcich rodičov a ako jediná z rodiny počuje. Zároveň má výnimočný spevácky talent. Keď rodinný biznis zažíva problémy, musí sa rozhodnúť či pôjde za svojim snom alebo pomôže rodine.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2021

The Witcher: Nightmare of the Wolf

Netflix – 23. august 2021 

IMDb 

Rotten Tomatoes 

ČSFD 

Pred decembrovou očakávanou druhou sériou výborného seriálu Witcher, sa môžete navnadiť animovaným filmom, ktorý rozpovie o postave Vesemira, ktorý sa neskôr stane aj Geraltov mentor.

Napriek animovanému spracovaniu sa môžeme tešiť na poctivý príbeh zo sveta Zaklínača, kde nebude núdza o brutalitu. Režisérom je Beau DeMayo, ktorý má na konte aj réžiu jednej epizódy seriálu Witcher.

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Netflix – 3. august 2021 

IMDb – 7,3/10

Rotten Tomatoes – 86 % (Audience Score)

ČSFD – 79 %

V našom tohtomesačnom výbere nemôže chýbať ani tento dokumentárny počin o Maximilianovi Schmidtovi, ktorý fungoval online pod prezývkou Shiny Flakes a je zatknutý za predaj drog v hodnote viac ako 4 milióny € a to zo svojej detskej izby.

Šokujúci skutočný príbeh 19-ročného chalana, ktorý vybudoval celosvetové drogové impérium a počas 14 mesiacov sa mu podarilo predať viac ako tonu drog.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2021

Val

Amazon Prime Video – 6. august 2021 

IMDb – 7,9/10

Rotten Tomatoes – 93 % (Tomato meter), 89 % (Audience Score)

ČSFD – 68 %

Silný dokumentárny film o výbornom hercovi Val Kilmerovi, ktorý si celý svoj život zaznamenával na kameru. Herecká ikona z Top Gun či Batman Forever ukazuje vo filme viacero tvári a tiež jeho boj s rakovinou hrtanu, ktorá ho pripravila o hlas.

O réžiu filmu sa postaral Leo Scott, ktorý má na konte už niekoľko dokumentárnych filmov (Palo Alto, The Fourth Dimension).

Vivo

Netflix – 6. august 2021 

IMDb – 6,8/10

Rotten Tomatoes – 86 % (Tomato meter), 75 % (Audience Score)

ČSFD – 58 %

Posledným filmom v našom zozname je animovaný muzikálový počin zo štúdia Sony Pictures Animation. Film sleduje medvedíka, ktorý hráva pre davy živú hudbu.

V hlavnej úlohe film nadabovali Lin-Manuel Miranda, Zoe Saldana či Gloria Estefan. Nechýba ani Juan de Marcos z legendárnej kubánskej kapely Buena Vista Social Club.