Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2021

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2021
Zdroj | Amazon Prime Video
Michal Spiegel
Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2021
Zdroj | Amazon Prime Video
Zdroj | Amazon Prime Video

Aj v apríli 2021 pribudli na streamovacích službách nové filmy, ktoré stoja za pozretie. Opäť sme tak pre vás zostavili výber 6 najzaujímavejších.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Zdroj | HBO GO

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2021

Nakwoneuibam

Netflix – 9. apríla 2021

IMDb –  6,6/10

Rotten Tomatoes

ČSFD – 70 %

O tom, že kórejské filmy jednoznačne stoja za to, nás mohol presvedčiť oscarový Parazit. Na Netflixe sa objavil kvalitný film od talentovaného režiséra Hoon-jeong Parka.

Príbeh sleduje mafiána, ktorý sa po brutálnej tragédii stáva štvancom a skrýva sa na ostrove Jeju Island. Tam spoznáva ženu, ktorá bojuje so svojimi vlastnými démonmi.

Our Towns

HBO GO – 13. apríla 2021

IMDb –  7,4/10

Rotten Tomatoes

ČSFD

Zaujíma vás história a súčasnosť amerických miest a reálií? Potom určite dajte šancu tomuto pozoruhodnému dokumentárnemu filmu.

Our Towns ponúka sondu do amerických miest, kde riešenie problémov prišlo od aktivít samotnej komunity a nie od štátu. Film sa zameriava na úspešné miestne iniciatívy, ktoré pomohli vyriešiť mestské prekážky a spoločenské problémy.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

Ride or Die

Netflix – 15. apríla 2021

IMDb

Rotten Tomatoes

ČSFD

Milovníci japonských filmov sa na Netflixe dočkali tohto zaujímavého trileru, ktorý rozpráva príbeh Rei, ktorá pomáha ujsť žene, do ktorej je zamilovaná, pred svojim násilníckym manželom.

Nebýva často, aby sa na Netflixe objavil film z krajiny vychádzajúceho slnka. O to väčšia radosť to je, keď ponúka takúto zaujímavú zápletku.

Stowaway

Netflix – 22. apríla 2021

IMDb

Rotten Tomatoes

ČSFD

Ani tento mesiac v našom výbere nemôže chýbať zástupca žánru sci-fi. Najmä keď je takto dobre obsadený a zahrajú si v ňom výborné herečky Toni Collette a Anna Kendrick.

Film pracuje s premisou, kde tajný pasažier poškodí systémy podpory života na vesmírnej lodi, ktorá smeruje na Mars. Posádka sa tak bude musieť rozhodnúť, čo obetuje.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2021

Things Heard & Seen

Netflix – 29. apríla 2021

IMDb

Rotten Tomatoes

ČSFD

Koncom apríla na Netflix dorazí aj jeden horor, ktorý rozhodne stojí za zmienku. Nielenže si v ňom hlavnú úlohu zahrala Amanda Seyfried, ale ešte ide aj o adaptáciu knižného bestselleru od Elizabeth Brundage.

Príbeh sleduje pár z Manhattanu, ktorý sa odsťahuje do osady v Hudson Valley. Tam však zisťuje, že ich manželstvo obklopuje niečo tajomné, čo má spojitosť s miestom, kde sa presťahovali.

Tom Clancy’s Without Remorse

Amazon Prime Video – 30. apríla 2021

IMDb

Rotten Tomatoes

ČSFD

Svetoznáma značka autora kriminálnych príbehov Toma Clancyho bude prítomná na novinke z dielne Amazon Prime Video. Príbeh sleduje elitného vojaka jednotky Navy SEALS, ktorý odkrýva medzinárodné sprisahanie a snaží sa prísť na to, kto stojí za vraždou jeho tehotnej ženy.

V hlavnej úlohe sa objaví Michael B. Jordan a sekundovať mu budú Jodie Turner-Smith a Guy Pearce. O réžiu sa postaral taliansky režisér Stefano Sollima, ktorý stojí za filmami ako Suburra a Sicario 2: Soldado.