Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TOP 5 Netflix stand-up špeciálov, ktoré sa určite oplatí pozrieť

TOP 5 Netflix stand-up špeciálov, ktoré sa určite oplatí pozrieť
Zdroj | MLive.com
Tomáš Šmidák
TOP 5 Netflix stand-up špeciálov, ktoré sa určite oplatí pozrieť
Zdroj | MLive.com
Zdroj | MLive.com

Dnes je 6. mája 2022, medzinárodný deň smiechu. Pripravili sme si preto dnes pre vás výber niekoľkých stand-up špeciálov, na ktorých sa zaručene pobavíte.

Pokiaľ sa radi smejete a vyhľadávate kvalitný humor, určite ste už počuli o stand-up komédii. Ide o žáner, v ktorom komik, spravidla naživo, rozpráva svoj „materiál“ živému publiku. Na Slovensku máme niekoľko skupín, ktoré sa stand-upu venujú. Medzi najznámejšie, patria Silné Reči a Temné Kecy. Netflix začal od roku 2012 na svojej platforme uverejňovať stand-up špeciály. Dnes ich tam nájdeme desiatky, či už od známych alebo menej známych komikov.

Nejde v tomto prípade o rebríček od najlepšieho po najhoršie, nakoľko humor je subjektívna záležitosť. Snažili sme sa vybrať rôzne špeciály z hľadiska témy, dĺžky a druhu humoru. Jednoducho aby bolo zastúpené čo najväčšie spektrum. Ak vás daný špeciál zaujme, viete sa naň prekliknúť priamo cez jeho nadpis.

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

A začneme rovno špeciálom z roku 2022 od komika s menom Aziz Ansari. Je to americký herec, komik, scenárista, režisér a producent. Môžete ho tiež poznať zo sitkomu Parks and Recreation, v ktorom stvárnil rolu Toma Haverforda. Tento konkrétny špeciál má 29 minút a rozpráva v ňom o živote počas pandémie, celebritách a dokonca aj o moderných technológiách. Ide o výbornú voľbu pokiaľ nemáte veľa času a chcete si oddýchnuť pri kvalitnom humore.

Bo Burnham: Inside

Toto je pravdepodobne jeden z najzdieľanejších špeciálov za rok 2021. Päť rokov ubehlo, kým sa Bo Burnham opäť vrátil na stand-up scénu, čakanie ale určite stálo za to. Celý projekt si totiž Burnham sám napísal, zrežíroval, natočil aj postrihal. Narozdiel od iných komikov, sú hlavnou časťou jeho vystúpení, piesne ktoré sú humorne a trefne napísané.

Jedna z nich, „All Eyes On Me“, vyhrala cenu Grammy v kategórií: Best Song Written For Visual Media. Špeciál sa niekoľko krát premietal vo vybraných kinách v USA. Ako už názov napovedá, celý dej sa točí okolo pandémie, kvôli ktorej musel  podobne ako ostatní ľudia, ostať zavretý doma. Ak sa vám bude špeciál páčiť podobne ako mne, celý zoznam piesní nájdete aj na Spotify.

Pozrite si

Začiatok konca Netflixu? Ubúdajú mu predplatitelia a chystá nepopulárne zmeny

Chris Rock: Tamborine

Ide v poradí už o šiesty špeciál, celosvetovo uznávaného komika Chrisa Rocka. Na Netflixe mal premiéru v roku 2018 a recenzie naň sú viac ako pozitívne. Celý špeciál má veľmi dynamické tempo, takže sa pri ňom určite nebudete nudiť ani chvíľu. Komik v ňom rozpráva o politických témach ale aj o aspektoch svojho osobného života.

Jeho vtipy sú často veľmi ostré, čo sa niekomu môže páčiť a niekomu nie (však Will Smith). Chris Rock je americký stand-up komik, herec a filmár. Môžete ho poznať zo seriálu Fargo, filmov Dospeláci 1 & 2 alebo rozprávky Madagascar, kde daboval postavu Martyho.

Pozrite si

Od dnes je na Netflixe dostupný dokument o sériovom vrahovi Johnovi Gacym

Taylor Tomlinson: Look At You

Pokiaľ by ste mali skôr záujem o pohľad ženy, tento špeciál je určite pre vás. V ňom komička Taylor Tomlinson rozpráva o zložitých spoločenských témach ako vzťahy či mentálne zdravie. Samozrejme s poriadnou dávkou dobre miereného a poctivo vyskladaného humoru. Ide o jeden z dvoch špeciálov, ktoré na Netflixe aktuálne má.

 

Bill Burr: Paper Tiger

Výber uzatvárame človekom, ktorý to celé začal. V roku 2012, bol totiž Bill Burr prvým komikom, ktorého stand-up špeciál sa objavil na Netflixe s názvom „You People Are All the Same“. Paper Tiger, je jeho aktuálne najnovší špeciál na platforme. Bol natáčaný v Londýne a rozoberá v ňom témy ako kultúrna apropriácia, feminizmus či budúcnosť sexu. Pokiaľ Vás nejaká z týchto tém zaujíma (ale keby aj nie) určite sa oplatí si na naň nájsť čas.

Samozrejme, že sa do tohto výberu nemohlo dostať všetko, preto na záver ponúkam ešte niekoľko mojich odporúčaní: