Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TOP 3 kľúčové výhody smartfónu Motorola edge 20 s OLED displejom

TOP 3 kľúčové výhody smartfónu Motorola edge 20 s OLED displejom
TECHBOX
TOP 3 kľúčové výhody smartfónu Motorola edge 20 s OLED displejom

Motorola patrí medzi značky, ktoré žiaria na trhu s mobilnými telefónmi dlhé desaťročia. Radi ju však máme nielen z nostalgie, oceňujeme jej prístup k inováciám, ktoré pravidelne využívame v bežnom živote. Vynikajúcim príkladom z jej širokého portfólia je Motorola edge 20 so špičkovým OLED displejom.

Smartfón predstavuje dobrý pomer cena/výkon. Za polovičnú cenu bežných vlajkových lodí ponúka skvelé funkcie, umocnené veľkou kapacitou batérie s podporou rýchlonabíjania a jedinečnej platformy Ready For. Modelu edge 20 nechýba podpora 5G sietí, ktorej pokrytie sa objavuje už aj u nás. Ako čerešnička na torte je veľmi nízka hmotnosť mobilu (163 g) a tiež jeho hrúbka (6,99 mm).

1. Displej

Edge 20 je vybavený 6,7-palcovým OLED panelom s rozlíšením FHD+ (2 400 x 1 080 px) a s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Nevídané, dnes sa väčšina vlajkových lodí zastavuje na hranici frekvencii 120 Hz.

Netreba snáď ani hovoriť, že displej pri takejto obnovovacej frekvencii pôsobí neuveriteľne plynulo. Okrem toho sa dotyk spracováva pri frekvencii až 576 Hz. Ak fandíte mobilným hrám, v multiplayeri budete mať výhodu pred protihráčmi – vďaka displeju i jeho bleskurýchlej odozve na dotyk.

OLED displej a viac než miliarda odtieňov farieb znamenajú, že vaše obľúbené programy a filmy dostanú úžasný obraz.

Motorola vybavila smartfón OLED panelom s 10-bitovými farbami. Technológia OLED je schopná zobraziť absolútnu čiernu vypnutím pixelov. Predná strana smartfónu je rovná, vďaka tomu pôsobí jednoliato, akoby ju pokrýval OLED panel po celej ploche, vrátane okrajov.

2. Fotoaparát

Kedysi sa mobily menili kvôli ich slabému výkonu, dnes je to trochu inak, Dôvod, prečo si zvyčajne meníme smartfóny je posun v kvalite fotoaparátov. Práve pri smartfóne Motorola edge 20 okamžite pocítite posun vpred (takmer) bez ohľadu na to, z akého zariadenia naň prejdete.

Hlavnú úlohu v zostave fotoaparátov hrá 108 Mpx objektív, sekunduje mu 8 Mpx snímač s 3-násobným optickým zoomom a 16 Mpx ultraširokouhlý snímač so záberom 119 stupňov. Ten využijete aj na makro fotografie. Kvalita snímok je príjemným prekvapením. Obrázky sú plné detailov, nielen pri snímkach z hlavného objektívu, ale i z 3-násobného zoomu. Ultraširokouhlý objektív prekvapí krásnymi farbami. Platí to aj pre selfie kameru s 32 Mpx snímačom vybavenou Quad Pixel technológiou.

Veľkou výhodou je využitie umelej inteligencie. Tá vykonáva rozsiahle výpočty snímok, výsledná kvalita fotografií je naozaj vynikajúca.

Okrem fotografií vás Motorola edge 20 poteší kvalitným video výstupom, a to až v 4K rozlíšení (30 fps). V FHD dokážete snímať rýchlosťou 60, alebo 30 obrázkov za sekundu. Kreatívne nadaní jedinci istotne využijú aj možnosť získania spomalených záberov, pri FHD rozlíšení pri 120 fps, pri HD rozlíšení 240 fps alebo až 960 fps.

Pozrite si, aké fotky nádherné fotky urobíte na dovolenke:

3. Výkon

Aj keď v Motorole edge 20 nenájdete najmodernejší top-end čipset, ani Snapdragon 778G 5G nepatrí medzi tie najpomalšie, práve naopak.

V kombinácii so 144 Hz obrazovkou je každý pohyb v rámci systému, aplikácií, ale i hier mimoriadne plynulý. Pomáha tomu aj takmer „čistý“ Android, ktorý Motorola vylepšila len o pár vlastných doplnkov.

S hrami si Motorola edge 20 poradí úplne bez problémov. Pomôže vám funkcia Moto Gametime, tá v sebe zahŕňa niekoľko rôznych vychytávok pre hráčov. Priamo z hry si tak vďaka Moto Gametime budete môcť upraviť dôležité nastavenia, rýchlo vytvoriť screenshot obrazovky, aktivovať režim nerušiť, či rýchlejšie komunikovať so spoluhráčmi prostredníctvom vstavaných odkazov na četovacie aplikácie.

Ako sa vám páči Motorola edge 20? Jednoznačne ide o veľmi umne vyvážený smartfón, ktorý ponúka praktické funkcie bez toho, aby ohuroval nevyužiteľnými parametrami. Nesklame ani cenou, tá sa drží pri zemi a je nastavená tak, aby si tento telefón mohol dovoliť každý, je to do 350 eur.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

Zdroj