Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Top 10 hier ako ideálny darček pre každého hráča

Top 10 hier ako ideálny darček pre každého hráča
Zdroj | playstation lifestyle
Michal Spiegel
Top 10 hier ako ideálny darček pre každého hráča
Zdroj | playstation lifestyle
Zdroj | playstation lifestyle

Rok 2016 bol nabitý hernými peckami, ktoré vašu hernú konzolu poriadne prevetrajú. Akú hru vybrať pre svojho syna, dcéru, manžela či manželku? Poradíme vám také, ktoré na Vianoce potešia všetky kategórie.

Medzi náš zoznam sme vybrali desiatku hier, ktoré zožali úspech ako v oficiálnych recenziách tak aj medzi bežnými hráčmi. K hrám samozrejme potrebujete vlastniť hernú konzolu alebo PC. Tipy na tieto ale aj iné produkty si môžete prečítať v našej sekcii VIANOCE.

Zopár rád pred kúpou:

  • Cena hier býva väčšinou fixne nastavená trhom. Konzolové novinky sa predávajú za 50-60 eur, remastery okolo 30-40 eur a staršie hry sa dajú zohnať aj za príjemných 10-20 eur.
  • Odporúčame kupovať originálne a nové hry. Ak sa však predsa len rozhodnete pre bazár, pozor na online hry pri ktorých býva aktivácia pomocou tzv. online passu.
  • Ak sa do hier vôbec nevyznáte, len pripomenieme, že každá hra je určená na určitú hernú platformu alebo sú dostupné multiplatformovo. Medzi hlavné moderné platformy patrí PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Wii U a Nintendo 3DS. Väčšina hier, ktoré sme však vybrali je multiplatformová.

Doom

39,99 € (PC) 59,00 € (PS4, Xbox One)

Pozrite si

7 herných konzol, ktoré na Vianoce vyčaria úsmev každému hráčovi

Pre milovníkov poriadnej režby a zároveň nostalgie tu máme návrat tejto legendárnej FPS strielačky. Okrem zábavnej hrateľnosti plnej zabíjania potvor a kvalitnej grafiky ponúka hra aj multiplayer.

Celý zážitok dokresľuje kvalitná hudba a detailne navrhnuté prostredia planéty Mars. Čo viac si v sviatkoch pokoja a mieru priať, než si poriadne virtuálne zastrielať príšery ?.

Forza Horizon 3

36,99 € (Xbox One)

https://www.youtube.com/watch?v=fTSUgXkfooA&t=19s

Pre milovníkov závodov miesto v rebríčku zastúpili asi najkvalitnejšie herné preteky tohto roku, Forza Horizon 3. Arkádové preteky si držia kvalitu série s prekrásne vymodelovanými autami a rôznorodými lokalitami. Do série pribudli plážové trate a buginy.

Pokémon Sun and Moon

39,99 € (Nintendo 3DS)

Japonská legenda pre japonskú konzolu. Najnovšie dva diely Pokémona, Pokémon Sun a Pokémon Moon, zbierajú jednu lepšiu recenziu za druhou.

Táto herná klasika, ktorá oslavuje 20 rokov vám opäť ponúkne obrovský nový svet, starú známu RPG hrateľnosť a samozrejme stovky Pokémonov, ktorých budete chcieť pochytať všetkých. Hra je navyše vhodná aj pre mladšie vekové kategórie.

Mafia 3

33,99 € (PC) 49,99 € (PS4, Xbox One)

Chcete sa opäť vrátiť do impozantného prostredia Mafie? Tretie pokračovanie už žiaľ nemá s pôvodnou českou klasikou okrem názvu nič spoločné. Napriek tomu, že hra si niekedy odniesla aj negatívnejšie hodnotenia spojené s bugmi, ide o jednu z mála hier s mafiánskou tématikou. Navyše v niektorých obchodoch ju môžete zohnať o dosť lacnejšie, ako je uvedená oficiálna cena.

V tretej časti sa dostávate do kože Lincolna, ktorý bude postupne stúpať v mafianskom rebríčku mesta New Orleans. Dobovú atmosféru samozrejme podčiarkuje obdobie 60. rokov a s nimi spojená hudba.

Overwatch

50,99 € (PC) 58,99 € (PS4, Xbox One)

Pozrite si

Game Awards 2016 Rozdané! Kto získal najviac ocenení?

Ak obľubujete čistú kvalitnú multiplayerovú akciu bez zbytočných príbehových doplnkov, potom je titul Overwatch práve pre vás. Hra ocenená nespočetným množstvom ocenení vrátane hry roku na prestížnych oceneniach Game Awards 2016.

Overwatch ponúka animovanú grafiku, chytľavú hrateľnosť a pestré levely. Čo je však hlavné, to sú napínavé zápasy a turnaje.

Inside

19,99 € (PS4, XboX One)

Pozrite si

Sony sa na E3 nenechalo zahanbiť, predstavilo hry aj pre VR

Indie hra zastúpená v našom zozname si určite zaslúži vašu pozornosť. Atmosférická 2D skákačka, ktorej sa podarí vo vás vyvolať pocity strachu a napätia určite stojí za zmienku.

Hra je dostupná aj na PC a to cez rozhranie Steam, kde ju môžete zákupiť za menej než 10 eur. Konzolová cena sa tiež môže odlišovať a to v závislosti od aktuálnych zliav na PlayStation Store a Microsoft Store. Jedinou nevýhodou môže byť krátka herná doba.

Civilization VI

44,99 € (PC)

Medzi stratégie sme sa snažili vybrať opäť to najlepšie, čo mohol tento rok herný trh ponúknuť. Vývoj ľudských dejín sme tu už dávno nemali v tak atraktívnej podobe, v akej nám ju ukazuje práve šieste pokračovanie ťahovej stratégie Civilization.

Ak nie ste úplne presvedčení, či by vás stratégia bavila, stačí si pozrieť perfektný epický trailer, ktorý je priložený vyššie.

Zaklínač 3: Game of the Year Edition

30,99 € (PC) 39,99 € (PS4, Xbox One)

Hra, ktorá pozbierala viac ako 250 herných ocenení po celom svete. Viac než 150 hodinové dobrodrúžstvo, ktoré pre nás vytvorili susedia z poľského CD Project.

Napriek tomu, že sa jedná o rok starú hru, vo verzii Game of the Year vyšla až tento rok a to za veľmi peknú cenu. Hra ponúka kvalitný český preklad, nádhernú grafiku, kvalitný príbeh a tony úloh v otvorenom svete. Mne samému vydržala hra viac než rok pri príležitostnom hraní.

Battlefield 1

44,99 € (PC) 59,99 € (PS4, Xbox One)

FPS žáner zažil posledné roky trochu krízu, keďže hlavné herné série tohto žánru, Call of Duty a Battlefield akosi zastagnovali v moderných konfliktoch. Battlefield 1 je však príjemným návratom späť a to do jedného z najzaujímavejších a najmenej spracovaných konfliktov, prvej svetovej vojny.

Okrem kvalitnej vojnovej kampane so svojimi špecifickými zbraňami a lokalitami, ponúka Battlefield 1 samozrejme legendárny Battlefield multiplayer.

Uncharted 4

39,99 € (PS4)

Poslednou hrou z nášho zoznamu je exkluzivita a jedna z najobľúbenejších PlayStation herných sérii. Akčná adventúra ponúka atmоsferický príbeh s tou najkrajšou grafikou, akú na PS4 môžete vidieť.

Nechýba česká lokalizácia a podpora chytľavého multiplayeru. V prípade, že ste nehrali predchádzajúce časti, odporúčame vám siahnúť po trilógii, ktorá je dostupná aj pre PS4 vo vylepšenej grafike.

Napriek tomu, že sme sa v našom zozname venovali novým titulom z roku 2016, môžete siahnúť aj po starších, no kvalitných kúskoch. Napríklad populárna hra GTA V či RPG Bloodborne.

Zdroj