Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TomTom Bandit je prvou akčnou kamerou z Holandska

TomTom Bandit je prvou akčnou kamerou z Holandska
Števo Porubský
TomTom Bandit je prvou akčnou kamerou z Holandska

TomTom Bandit

S akčnými kamerami sa po úspechu GoPro roztrhlo tento rok vrece. Na pomyselný vlak, ktorý je mimochodom veľmi úspešný, chcú naskočiť aj takí výrobcovia, ktorí doteraz s kamerami nemali dočinenia. Pozrite si také HTC Re, Ricoh WG-M1, Xiaomi Action Cam či doslova konkurenčný Garmin Virb. Najnovšie sa k nim pridáva aj holandský TomTom.

TomTom Bandit

TomTom Bandit chce však zaujať niečím iným a novým. Okrem toho, že vďaka presnému GPS čipu, akcelerometru a ďalším snímačom vie Bandit vkladať zaujímavé dáta (rýchlosť, výšku, zrýchlenie…) priamo do videí, má Bandit podľa Garminu vedieť analyzovať videá a vyberať z nich top zábery. Na to mu pomôžu práve dáta, ktoré získava zo senzorov. Vďaka tomu TomTom Bandit cez funkciu „shake to edit“ v mobilnej aplikácii (zatiaľ len pre iOS) automaticky vytvorí krátke video s tými naj zábermi. Ako to bude fungovať v praxi je otázne, ak ale TomTom popracoval na vytvorení algoritmu pre výber, môže to byť veľmi zaujímavé. A hlavne šetriace čas.

Bandit vie samozrejme natáčať HD (720p/120 fps), Full HD (1080p/60 fps), ale aj 2,7K (1440p/30 fps) a aj Ultra HD (2160p/15 fps) videá. Ultra HD (4K) sú síce obmedzené, no Full HD či QHD videá postačia mnohým. Ak chcete fotiť, Bandit vám ponúkne 16 Mpx výstup. Výhodou je pomerne objemná batéria s kapacitou 1 900 mAh, ktorá má vraj vydržať 3 hodiny natáčania.

TomTom Bandit

Novinka je však pomerne veľká. S rozmermi 94 x 52 x 38 mm a hmotnosťou 190 gramov patrí k tým najväčším. A to ešte nepočítame vodeodolné puzdro, bez ktorého zvláda len ošpliechanie vodou. Cena novinky je tiež pomerne odvážna – 429 € za základné balenie. Na trhu sa má objaviť v priebehu mája.

TomTom Bandit

Zdroj a foto: TomTom