Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

To podstatné v Sony Xperia 1 IV nájdete vo vnútri

To podstatné v Sony Xperia 1 IV nájdete vo vnútri
Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
To podstatné v Sony Xperia 1 IV nájdete vo vnútri
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Aj keď sa zdá, že Sony dochádza v oblasti smartfónov šťava, nie je tomu tak. Japonský koncern nezabúda ani na tento segment svojho bohatého portfólia. Dôkazom je práve predstavená vlajková lod Sony Xperia 1 štvrtej generácie. Okrem nej prichádza na trh Xperia 10 IV.

Novinka je verná konzervatívnemu vzhľadu, ako to už býva zvykom pri tomto producentovi, to podstatné treba hľadať vo vnútri. Smartfón je vybavený 6,5-palcovým 4K 120 Hz OLED displejom s pomerom strán 21:9. Zobrazovací panel chráni chráni Corning Gorilla Glass Victus. Poháňa ho Snapdragon 8 Gen 1 spárovaný s 12 GB RAM a 256 GB internej pamäti. Xperia podporuje aj externú SD kartu, čo je už v dnešnej dobe pomaly, ale isto rarita.

Zdroj | Sony

Vzadu sa nachádza trojitý fotoaparát. Optika Zeiss je kalibrovaná špeciálne pre tento smartfón. Hlavný snímač má 24 mm s OIS/AF. Objektív s ohniskovou vzdialenosťou 85 – 125 mm ponúka ako prvý na svete skutočný optický zoom. Ultraširokouhlý objektív má 16 mm. Všetky objektívy majú 12 Mpx Exmor RS snímač s podporou snímania až 120 fotografií za sekundu. Aj predná kamera je vybavená obrazovým snímačom Exmor RS12 Mpx.

Pozrite si

Sony Xperia PRO-I – viac foťák ako mobil s až 1″ snímačom!

Fotoaparát si poradí so zaostrovaním na oči ľudí, ale i zvierat. Sony Xperia 1 IV 5G ponúka pokročilé možnosti videa a fotografovania so spomaleným záznamom videa v rozlíšení 4K/120 fps všetkými objektívmi. Umelá inteligencia pomáha pri vytváraní zaujímavých snímok, ale má na starosti aj napríklad vyváženie bielej a RGB.  Používatelia by tak mali zachytiť skutočné farby, tak ako ich v skutočnosti vidia ich oči.

Zdroj | Sony

Novinka je osadená 5 000 mAh batériou, 30 W rýchlonabíjanie sa postará o nabitie na 50 % už za 30 minút. Sony si dáva záležať na kvalitnom zvuku. To, samozrejme, neznamená len prítomnosť 3,5 mm audio konektoru, ale aj podporou Hi-Fi kodekov (Hi-Res Audio, LDAC, DSEE Ultimate) a priestorového zvuku (360 Reality Audio, Dolby Atmos). Nechýba odolnosť podľa certifikátov IP65/68 (odolnosť voči prachu a vode).

Sony okrem tradične silnej podpory fotografovania a snímania videa pomáha aj tým, ktorí pracujú so zvukom. Nová funkcia nahrávania hudby Music Pro umožňuje nahrávanie na profesionálnej úrovni len vďaka Xperia 1 IV. Umožňuje to cloudové
spracovanie. Music Pro zdokonaľuje vokály nahrané pomocou smartfónu tak, ako by boli nahrané v profi štúdiu a tak môže používateľ nahrávať plnohodnotné skladby doma alebo na cestách.

Zdroj | Sony

Novinka exkluzívne ponúka službu Bravia Core for Xperia 20 xii. Pomocou nej si dokážete pozrieť filmy vo vysokej kvalite v 4K rozlíšení na jeho širokouhlom displeji.

Sony Xperia 1 IV 5G bude k dispozícii v troch farbách: Black, Ice White a Purple. Technológiami nabitá novinka bude na trhu od polovice júna za 1 399 eur. Ak si však smartfón predobjednáte, u vybraných partnerov získate grátis slúchadlá
Sony WH1000XM4.

Zdroj | Sony

Okrem vlajkovej lode predstavil výrobca aj tzv. desiatkový model, Sony Xperiu 10 IV. Ide o model strednej triedy, určený pre bežných používateľov. Má 6-palcový OLED displej s pomerom strán 21:9.

Sony Xperiu 10 IV poháňa Snapdragon 695 5G spárovaný so 6 GB RAM a 128 GB internou pamäťou. Smartfón je vybavený trojitým zadným fotoaparátom s hybridným stabilizačným systémom a 8 Mpx prednou webkamerou. Aj v tomto modeli nájdeme 3,5 mm audio konektor a podporu Hi-Res Audiu a DSEE Ultimate.

Zdroj | Sony

Batéria disponuje 5 000 mAh kapacitou, smartfón spĺňa odolnosť podľa IP65/68. Novinka poteší nízkou hmotnosťou, má len 161 gramov. K dispozícii bude v štyroch farbách: Black, White, Mint a Lavender.

Zdroj | Sony