Tlačiareň Opte zakryje vaše nedostatky pleti

ZDROJ | P&G Ventures

Opte Precision Skincare od spoločnosti P&G Ventures (patriacu pod koncern Procter & Gamble) je označované ako zariadenie určené na starostlivosť o vašu pleť. V skutočnosti ide o personalizovanú ručnú atramentovú tlačiareň.

Toto unikátne zariadenie sa objavilo už minulý rok na CES 2019, kde získalo štyri ocenenia Best Of. Teraz prichádza s novou a vyspelejšou generáciou, ktorá je o 30 % rýchlejšia a o 70 % lacnejšia.

Opte Precision Skincare dostal veľmi rýchlo prezývku photoshop pokožky. Funguje tak, že najprv odskenuje pokožku pomocou špeciálneho digitálneho fotoaparátu. Ten s rýchlosťou 200 snímok za sekundu zanalyzuje každý obrázok pomocou proprietárneho algoritmu. Takto nájde aj nepatrné tonálne nedokonalosti, ktoré sú na prvý pohľad neviditeľné.

Zariadenie pomocou vstupov z algoritmu potom presne vytlačí na cieľové oblasti mikroskopické kvapôčky farebného séra, až kým sa dokonale nezladia s okolitým odtieňom pokožky. Atrament je odolný voči slnečnému žiareniu a hyperpigmentácii.

ZDROJ | P&G Ventures

Nová technológia tlačiarne nájde nedokonalosti, ktoré potom prekryje sérom. Ten okrem toho, že presne zodpovedá odtieňu pokožky, ju aj ošetruje tak, aby v priebehu času vyzerala lepšie. Podľa výrobcu Opte Precision Skincare použije o 95 % menej materiálu, ako pri aplikovaní normálneho make-upu a dokáže sa prispôsobiť na 99 % rôznych odtieňov pokožky.

Aj keď kondicionovanie pokožky vydrží (maximálne) niekoľko dní, make-upová časť nie je trvalá. Večer je možné farbu odstrániť kozmetikou na odlíčenie.

ZDROJ | P&G Ventures

Novinka sa začne predávať od leta 2020 za 599 dolárov. Samostatné cartridge vyjdu zhruba na 100 dolárov. Čo na to poviete, bude sa to dať využiť aj na prekrytie tetovania?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

 

 

ZdrojOpte

Komentáre k článku