The iPhone Screen Enlarger: pre filmy na cestách

Keď bola predstavená prvá generácia Apple iPhone, jeho 3,5-palcová uhlopriečka displeja bola prakticky najväčšia medzi vtedajšími telefónmi. Odvtedy však už ubehol dlhší čas, konkurencia pritvrdzuje, zákazníci sú náročnejší. Uhlopriečka displeja iPhonu však zostala rovnaká a ak vám už nestačí, máte niekoľko možností riešenia. Kúpa nového smartfónu či tabletu nie je práve najlacnejšia, vďaka čomu nachádza svoje uplatnenie dockovacia stanica od Hammacher Schlemmer. Čo všetko dokáže?

iPhone Screen Enlarger

Displej iPhonu či iPodu Touch je pre väčšinu používateľov a vo väčšine situácií viac než dostatočne veľký, avšak na prezeranie filmov je to predsa len skromná plocha. Najmä keď existujú lepšie a pohodlnejšie riešenia. Vrcholný komfort sledovania filmov na cestách pravdepodobne predstavujú tablety, pomôcť môže ale aj jednoduché príslušenstvo. iPhone Screen Enlarger na prvý pohľad pripomína prenosný DVD prehrávač, až na chýbajúce tlačidlá v prednej časti a absenciu optickej mechaniky. Namiesto nej sa dáta, predovšetkým videá, čítajú prostredníctvom dockovacieho konektora priamo z iPhonu (3G/3GS/4) či iPodu Touch. Zároveň sa smartfón nabíja.

iPhone Screen Enlarger

Videá sú zobrazované na 7“ displeji s kontrastom 400:1 a dostatočným rozlíšením 480 x 234 pixelov. Uspokojivé ozvučenie zabezpečujú 2 x 1W reproduktory, prípadne slúchadlá cez 3,5 mm jack. Nechýba ani pribalený AV kábel zabezpečujúci výstup do TV a batéria, ktorá zariadenie udrží pri živote asi 4 hodiny. Cena príslušenstva je okolo 150 €.

Komentáre k článku