The Boring Company zverejnila čísla o preprave počas CES 2022

ZDROJ | MICK AKERS/TWITTER

Systém podzemnej dopravy v tuneloch, ktorý The Boring Company vybudovala v Las Vegas pod kongresovým centrom Las Vegas Convention Center (LVCC) je už v prevádzke a aktuálna výstava a veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2022 sa stala jeho zaťažkávajúcou skúškou.

V rámci prípravy na podujatie The Boring Company rozšírila flotilu vozidiel Tesla, ktoré v LVCC Loop zabezpečujú prepravu. Účastníkov CES 2022 prepravovalo 70 vozidiel Tesla, čo je maximálny počet povolený na prevádzku v dopravnej slučke.

Pozrite siThe Boring Company postaví v rekordnom čase „Vegas Loop“

Názory účastníkov CES 2022 na nový dopravný systém sa líšia. Derek Wis v magazíne Electrek píše o svojej skúsenosti s využitím LVCC Loop počas návštevy CES 2022 skôr skepticky. A dopravu v tuneli v kabíne Tesly hodnotí ako „lepšie, ako presúvať sa peši“.

Dopravný systém označil za „klaustrofobické prehnané tunely, cez ktoré prechádzajú autá, ktoré sú oveľa menej efektívne ako obyčajná električka, vlak, alebo autobus“.

ZDROJ | The Boring Company

Tu by ale bolo na mieste poznamenať, že zrejme nejde o celkom objektívne hodnotenie. „Obyčajná električka“, ani autobus by sa tunelmi LVCC Loop nemohli presúvať a to rovnako platí aj pre vlakové súpravy metra. Dôvodom je podstatne menší profil tunelov, ktorý však umožnil omnoho rýchlejšiu a lacnejšiu výstavbu, ako v prípade klasického metra.

Štatistiky, ktoré zverejnila The Boring Company z prevádzky počas CES 2022 pritom vôbec nevyzerajú zle:

Priemerný čas jazdy v slučke bol menej ako dve minúty a priemerný čas čakania cestujúcich bol kratší ako 15 sekúnd. Električky by asi v 15 sekundových intervaloch jazdiť nedokázali (aj keď pri ich prepravnej kapacite by to ani nedávalo zmysel).

ZDROJ | The Boring Company

Podľa dokumentov zverejnených v novembri 2021, LVCC Loop nedosiahla svoj cieľ prepraviť ľudí z jednej strany Kongresového centra na druhú za dve minúty od spustenia prevádzky v júni 2021. Oficiálne tento cieľ však počas CES 2022 splnila. Štatistiky LVCC Loop z CES 2022 ukazujú výrazné zlepšenie prevádzky.

The Boring Company neposkytla dáta o priemernom počte cestujúcich za hodinu (pph) prepravených LVCC Loop počas CES 2022. Južná hala kongresového centra však bola počas podujatia zatvorená, preto tieto výsledky neukazujú plnú reálnu kapacitu systému.

Pozrite siTesla vraj chystá dodávku Robo Van. Bude jazdiť aj v tuneloch Boring Company?

Ale už v máji 2021 LVCC Loop splnil svoj kapacitný cieľ, keď presiahol 4 400 prepravených osôb za hodinu a to iba so 62 Teslami.

The Boring Company uviedla, že simulácia LoopSim ukázala, že LVCC Loop by mohol dosiahnuť 4 450 pph pre konfiguráciu V3 so 62 vozidlami Tesla a 5 050 pph pre systém „V4“ v Kongresovom centre. Po dokončení celomestského systému „Vegas Loop“ by mala prepravná kapacita dosiahnuť až 55 000 pasažierov za hodinu.

ZdrojTeslarati

Komentáre k článku