Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Testujeme Radosť | Čo nám ukázala prax?

Testujeme Radosť | Čo nám ukázala prax?
Richard Pliešovský
Testujeme Radosť | Čo nám ukázala prax?

O2 pred mesiacom spustil virtuálneho operátora Radosť. Prináša trojicu zaujímavých programov za prijateľné sumy. Nebude však za nízkou cenou nejaký háčik? Vyskúšali sme si to na vlastnej koži, teda lepšie povedané, na vlastných smartfónoch. Aké sú naše skúsenosti po dvoch týždňoch používania?

Zdroj | Radost

V prvej časti sme vyskúšali, ako prebieha registrácia cez aplikáciu, objednanie SIM karty a za aký čas príde domov. Okrem skenovania občianskeho preukazu, kde ma systém tvárovej biometrie akceptoval až na druhý pokus, sme sa nestretli so žiadnym problémom. Karta prišla do schránky za dva pracovné dni, jednoducho sa aktivovala a mohli sme ju hneď používať.

Pozrite si

Mobilný operátor Radosť dnes predstavil svoju ponuku

Radosť poskytuje bezplatné 7-dňové obdobie, počas ktorého si môžete overiť, či spĺňa vaše očakávania a potreby. Po uplynutí tejto doby máte možnosť vybrať si jeden z troch programov, ktoré Radosť ponúka.

Nekonečná Radosť má neobmedzený internet, volania a SMS/MMS za 20 € mesačne. Veľká Radosť vás vyjde 10 €, na 30 dní za túto sumu získate 8 GB dát a 200 SMS/MMS, alebo 200 minút volania. Najlacnejší program je Malá Radosť, ktorý ponúka 2 GB dát a 100 SMS/MMS, alebo 100 minút volania za 5 €. Radosť využíva pokrytie O2, to v súčasnosti pokrýva 97 % populácie Slovenska.

Aké sú naše reálne skúsenosti?

Keď niekto ponúka za desať eur 8 GB dát spolu s 200 minútami volania a 200 SMS, človek v duchu rozmýšľa, kde je skrytý nejaký háčik. Aspoň v slovenských reáliách je to podozrivo nízka cena. Dobrým znakom, že by malo všetko fičať naplno, je správa, že Radosť je vlastne virtuálnym operátorom O2. Našťastie, Radosť sa vybrala dlhšou, no férovejšou cestou, kde na konci je spokojný zákazník.

Je príjemné vidieť, že to ide aj inakšie. V prvom rade ponúka bezplatné 7-dňové skúšobné obdobie, takúto možnosť iný operátor nemá. Všetko čo potrebujete je aplikácia Radosť (Android a iOS), cez ňu sa zaregistrujete aj si aktivujete SIM kartu.

Pozrite si

Testujeme Radosť | Registrácia, objednanie SIM-ky a prvé skúsenosti

Počas skúšobnej doby môžete dátovať, telefonovať, či SMS-kovať podľa ľubovôle – je to na účet operátora. Oproti konkurencii ponúka radosť nižšie prenosové rýchlosti (10 Mbps/10 Mbps). Je to zrejme ochrana, aby používatelia nevyužívali mobilný internet ako domáci hotspot. Ak máte v pláne využívať dáta z Radosti v smartfóne (tablete), budete určite spokojní.

Aplikácia má moderné rozhranie a veľmi ľahko sa v nej orientuje aj laik. Okrem výberu, či zmeny programu si môžete preniesť svoje doterajšie telefónne číslo, zmeniť svoju platobnú kartu a, samozrejme, zrušiť program.

Po 7 dňoch nastáva čas zamyslieť sa nad tým, či vám Radosť ako operátor vyhovuje a ak áno, aký program si zvoliť. To záleží, samozrejme, len na vás, resp. od toho, ako aktívne využívate mobilné služby. Malá Radosť je výborné riešenie pre deti, ktoré privítajú príležitostný prístup na internet, ale potrebujú aj hlasové a SMS služby. Ktorí sú na internete častejšie ako doma, vyhovie Nekonečná Radosť.

Po skončení skúšobnej doby si v aplikácii viete pozrieť vašu aktuálnu spotrebu. Vidíte ju hneď po otvorení aplikácie, prehľadne vám ukáže kedy sa obnovuje program, koľko GB vám ostáva a v dvoch oknách uvidíte zostatok voľných jednotiek a aká suma bude účtovaná nad rámec.

Ďalšou skvelou vychytávkou je, že nemusíte riešiť faktúry. Vďaka tomu, že ste pri overovaní totožnosti zadali údaje svojej platobnej karty, každých 30 dní si operátor strhne sumu za vybraný program. Ak ste kartu využívali na ďalšie služby (napríklad dodatočné dobitie dát, platili za parkovanie a pod.), suma bude prirodzene vyššia.

V prípade, že v priebehu využívania služieb Radosť zmeníte platobnú kartu, alebo banku, aj to bez problémov nastavíte v aplikácii. Naozaj vám nebude chýbať kamenná pobočka.

Rovnako ľahká je aj zmena programu. Vidíte, že míňate málo? Prejdete na lacnejší program. Naša rada: zmena programu nestojí síce nič, ale prídete o nevyčerpané jednotky starého programu. Preto odporúčame prechod až ku koncu vášho faktúrovacieho obdobia, resp. keď máte minutý limit.

Verdikt

Za málo peňazí hodne muziky – takto by sme opísali naše skúsenosti s operátorom Radosť. Ako mnohí z vás, aj my využívame dáta nielen cez Wi-Fi, ale aj od mobilného operátora. Počas testovania sme boli natoľko spokojní so službami Radosť, že sme sa rozhodli nechať si SIM kartu operátora v redakcii dlhodobo. Jednoducho sa oplatí.

Radosť ponúka vydarené programy, ktoré majú potenciál osloviť veľké množstvo používateľov. Preto si od nás zaslúži ocenenie Tip redakcie.