Tesla žiada majiteľov, aby svoje elektromobily nenabíjali v čase špičky

ZDROJ | Tesla

Elektrická sieť v novom domove automobilky Tesla v Texase vplyvom teplej jari dostáva riadne zabrať. Tesla sa rozhodla v tomto smere pomôcť.

Pozrite siGenerálny riaditeľ VW Group obdivuje Teslu, navštívil jej továreň Giga Texas

Nečakane teplá jar v Texase znamená častejšie zapínanie klimatizácie a výrazne zvyšuje záťaž rozvodnej siete. Tesla začala do svojich vozidiel jazdiacich v štáte Texas zasielať informačné notifikácie s radami ako sa vyhnúť nabíjaniu počas špičky. Takéto správy automobilka Tesla najčastejšie posiela počas katastrof ako sú hurikány, alebo požiare.

ZDROJ | Tesla

Tesla vo svojej notifikácii uvádza, že rozvodnú sieť v Texase v najbližšom čase čaká vlna horúčav. Odporúča vyhnúť sa nabíjaniu vozidiel v čase špičky medzi 15:00 – 20:00. Nabíjanie odporúča v noci, prípadne skoro ráno. Odložené nabíjanie si majitelia môžu naplánovať vo svojom vozidle.

Pozrite siTesla po ceste za majiteľom narazila na malú prekážku – súkromné lietadlo

ZDROJ | Tesla

Májové horúčavy opäť testujú limity elektrickej siete v Texase, ktorá v posledných rokoch zápasila s chladným počasím. Len pred nedávnom bolo odstavených 6 elektrární, čo spôsobilo výpadok vo výrobe v hodnote 2900 MW elektrickej energie. Po nedávnom otvorení Gigafactory Texas a plánovanému rozširovaniu výroby je kvalitná rozvodná sieť pre budúcich majiteľov elektromobilov Tesla veľmi dôležitá.

 

ZdrojCarbuzz

Komentáre k článku