Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesle zamŕzali kľučky, vyriešila to softvérovou aktualizáciou

Tesle zamŕzali kľučky, vyriešila to softvérovou aktualizáciou
Zdroj | Tesla
Michal Sobek
Tesle zamŕzali kľučky, vyriešila to softvérovou aktualizáciou
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Automobilka Tesla vyrába podarené elektromobily a mnohí tieto vozidlá označujú ako počítače na štyroch kolesách, hlavne kvôli ich prepracovanému softvéru, pomocou ktorého vie Tesla okamžite opraviť problémy softvérovou aktualizáciou vozidla alebo mobilnej aplikácie.

Práve aktualizáciou svojej mobilnej aplikácie Tesla teraz vydala novú verziu s označením 4.14.0 v spojení s novou aktualizáciou softvéru vozidla (2022.36+). Tá pomáha vyriešiť problém, ktorý už dlho trápil majiteľov modelov Tesla Model 3 a Y, hlavne v zime.

Problém spočítal v tom, že pri týchto vozidlách spoločnosť nasadila nový typ kľučiek, ktoré neboli výsuvné, ako v prípade prémiovejších modelov, ale potlačením jednej strany sa vysunula páka, za ktorú stačilo potiahnuť. Kľučky primárne nevytŕčali z vozidla, čo napomáhalo aerodynamike.

Obsah pokračuje pod reklamou

Problém však nastal v zime, kedy tento typ kľučiek mal tendenciu zamŕzať. Nešlo len o kľučky, ale aj o bezrámové okná a dokonca aj nabíjací konektor. Tesla pritom prisľúbila, že situáciu vyšetruje a čoskoro prinesie riešenie, a to je skutočne tu, teda aspoň čiastočne.

Aplikácia teraz umožňuje vodičom Tesly priamo na diaľku odomknúť dvere vodiča a ako Tesla poznamenáva v poznámkach k vydaniu, je to užitočné, ak je kľučka dverí zamrznutá. V jednoduchosti povedané, ak je kľučka zamrznutá, tak pomocou aplikácie vozidlo elektricky otvorí dvere, čím sa nemusíte dotýkať kľučky a riešiť jej rozmrazovanie.

YouTube kanál Mal Back Talking Tesla zverejnil video, kde popisuje, ako aktualizácia daný problém vyriešila. A zdá sa, že tento nepríjemný zimný problém by mal byť definitívne odstránený. Problém však môže byť ešte v tom, že tu máme bezrámové dvere, ktorých okno pred každým otvorením dverí musí trochu klesnúť. Ak bude v zime veľmi zamrznuté, otázkou je, či elektronika auta je natoľko silná, aby aj túto bariéru prelomila.

Zdroj