Tesla testuje konkurenčný Lucid Air! Zábery z dronu získal zvedavý fanúšik

ZDROJ | Lucid

V automobilovom svete je bežné, že automobilky často testujú modely konkurencie z dôvodu získavania informácií potrebných pre vývoj svojich modelov. Automobilka Tesla takéto porovnania nerealizovala až doteraz, kedy sa pozrela bližšie na Lucid Air.

Pozrite siLucid Air prekonáva aj Teslu! Luxusom, doajzdom, ale aj cenou

Tesla a Lucid patria medzi konkurenčné spoločnosti. Zakladateľ Lucid Bernard Tse bol bývalým viceprezidentom a členom predstavenstva Tesla. Po odchode z Tesly prešiel do spoločnosti Atieva, ktorá sa neskôr pretransformovala na Lucid Motors. Už v roku 2016 najala bývalého viceprezidenta Tesly a hlavného inžiniera Modelu S Petra Rawlinsona, ktorý sa neskôr stal generálnym riaditeľom Lucid Motors.

ZDROJ | Lucid

Po predstavení Lucid Air, prvého sériového elektromobilu s dojazdom vyšším ako 800 km sa Elon Musk vyjadril, že elektromobil s tak veľkým dojazdom nie je potrebný a veľký akumulátor len zbytočne zvyšuje pohotovostnú hmotnosť a zhoršuje jazdné vlastnosti elektromobilu. Tesla považuje Lucid za konkurenciu, čo aj potvrdzuje zníženie cien Modelu S po predstavení sériovej verzie Lucid Air v roku 2020.

ZDROJ | Lucid

Tesla často využíva svoju testovaciu trať vo výrobnom závode v kalifornskom Fremonte na testovanie vlastných modelov. Veľkým prekvapením bolo zverejnenie záberov, ktoré potvrdzujú intenzívne testovanie elektromobilu Lucid Air na tomto testovacom okruhu. Zo záberov je zrejmé testovanie akcelerácie Lucid Air. S pribúdajúcimi elektromobilmi rastie konkurencia aj pre pioniera akým je Tesla, ktorá sa snaží neustále udržiavať náskok pred konkurenciou.

 

 

ZdrojElectrek

Komentáre k článku