Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla predstavila novú funkciu. Zaručene poteší každého slovenského vodiča

Tesla predstavila novú funkciu. Zaručene poteší každého slovenského vodiča
Zdroj | Tesla
Tomáš Šmidák
Tesla predstavila novú funkciu. Zaručene poteší každého slovenského vodiča
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Tesla potvrdila, že v novej aktualizácii pribudne funkcia skenovania cesty a vyhľadávania dier na ceste pred vami. Dostupná bude výhradne pre Tesla Model S a Model X.

Vozidlá značky Tesla sú viac či menej známe aj vďaka svojim početným kamerám a senzorom. Tie využívajú na fungovanie asistenčných systémov Autopilota, parkovanie, stráženie vozidla či nahrávanie záznamu v prípade nehody. Podľa najnovších informácií však kamerám pribudne aj ďalšia funkcia, ktorá by mohla výrazne zvýšiť komfort posádke. Hlavne pokiaľ žijete na Slovensku.

Zdroj | Tesla

V najnovšej aktualizácií softvéru sa vodiči áut značky Tesla dočkajú toho, čím konkurencia disponuje už dlhšiu dobu. Kamery okolo vozidla budú slúžiť na skenovanie cesty pred vami a vyhľadávanie dier či iných väčších či menších nerovností.

Pozrite si

Požiar elektromobilu Tesla Model S zastavil až „bazén“

Na základe získaných informácií bude vozidlo prispôsobovať adaptívne tlmiče tak, aby bol prejazd nimi čo najkomfortnejší a zároveň aby nedošlo k poškodeniu vozidla. Táto funkcia však nebude dostupná pre Tesla Model 3 a Model Y, nakoľko takýmito tlmičmi nedisponujú.

Zdroj | Unsplash

Podobne ako v prípade predošlých nových funkcií, nechá Tesla jej testovanie na svojich zákazníkoch. Z ich ciest totiž bude zbierať dáta, ktoré následne využije na zlepšovanie samotnej funkcie a tiež systému autonómnej jazdy. Ten by mal v budúcnosti vedieť takéto nerovnosti a jamy sám obchádzať alebo sa im prispôsobovať a to nezávisle od cesty či počasia.

Pozrite si

Dodávky Tesla Model Y sa odsúvajú o niekoľko mesiacov. Aký je dôvod?

Zdroj | Tesla

Elon Musk už pred dvoma rokmi hovoril, že Tesla Autopilot bude schopný detegovať výmole v ceste a tvoriť si „mini mapy“ aby si ich pamätal a pri ďalšej jazde sa im vyhol. Čo sa však stane ak si systém zapamätá nerovnosť v ceste, ktorá bude už pri ďalšej jazde odstránená?

Bude sa spoliehať na to čo vidí v reálnom čase alebo na dáta, ktoré získal aj od viacerých vozidiel, ktoré išli tou istou trasou predtým? Ak by ste totiž mali v tej chvíli zapnutého Autopilota, mohlo by dôjsť k nechcenému manévru, ktorý by v danej chvíli mohol vytvoriť riziko pre členov posádky. To ako účinná a spoľahlivá funkcia bude teda ukáže len čas.

 

Zdroj