Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla Motors pre veľký záujem o Model 3 možno postaví fabriku v Európe

Tesla Motors pre veľký záujem o Model 3 možno postaví fabriku v Európe
Zdroj | Tesla Motors
Števo Porubský
Tesla Motors pre veľký záujem o Model 3 možno postaví fabriku v Európe
Zdroj | Tesla Motors
Zdroj | Tesla Motors

Tesla Motors minulý týždeň predstavila svoj najnovší elektromobil Tesla Model 3. Ten má prísť na trh za cenu od 35 000 USD s dojazdom okolo 350 km na jedno nabitie. Ešte pred samotným predstavením však tesla spustila predobjednávky, ktoré rastú raketovým tempom.

https://vimeo.com/161138986

Až takým, že Tesla Motors s najväčšou pravdepodobnosťou nebude stíhať nový Model 3 vyrábať. Elon Musk, CEO Tesla Motors a aktívni Twitter používateľ priebežne informuje o novinkách a plánoch.

Jednou z noviniek je napríklad aj to, že Tesla Model 3 si už predobjednalo 276 000 záujemcov, ktorí ochotne dali Tesle 1 000-dolárovú zálohu. Tesla Motors si tak za vozidlo, ktoré ešte ani nevyrobila, zarobila hneď cez 276 000 000 USD! A potom, že Tesla Motors nie je Apple v automobilovom priemysle…

Mimochodom, viete, koľko je 276 000 x 35 000 USD? 9,66 miliardy USD. Práve toľko Tesla Motors minimálne získa od zákazníkov, ktorí si nový Model 3 už stihli objednať.

A vedeli ste, že počet predobjednaných Modelov 3 je viac ako dvojnásobný oproti všetkým doteraz predaným vozidlám s logom Tesla Motors?

Pozrite si

Tesla Model 3 s dojazdom 350 km za 35 000 dolárov

Zdroj | Tesla Motors

Ale k veci. Keďže predobjednávky stúpajú a čakacia lehota sa tým pádom predlžuje, Tesla Motors opäť zvažuje, že postaví v rekordnom čase aj výrobňu niekde v Európe, o ktorej sa hovorilo ešte v roku 2014.

Elon Musk sa však nevyjadril nijak konkrétne. Nevieme teda, kedy a kde by mala fabrika Tesla Motors stáť a kedy vôbec začne vyrábať toľko žiadané vozidlá Model 3.

Tesla Model 3 je však len prvým stupňom „dvojfázového“ predstavenia. Očakáva sa totiž ešte jeden elektromobil za dostupnú cenu. Má ísť pravdepodobne o malé SUV alebo cross-over založený na platforme Modelu 3.

https://vimeo.com/161225080

V takomto prípade by sa už Tesle Motors nová fabrika na starom kontinente určite zišla. A nebolo by prekvapením, keby Elon Musk a Tesla Motors mali v merku aj Slovensko, aktuálne automobilovú veľmoc sveta.

Zdroj