Tesla nie je jediná, aj Lexus to skúša s netradičným volantom na štýl Yoke

ZDROJ | c

Kontroverzný Yoke volant pôvodne určený pre Teslu Model S a neskôr aj pre Model X sa stal predlohou pre nový elektromobil od Lexusu.

Pozrite siToyota bZ4X je prvý elektromobil značky, poznáme dojazd a slovenské ceny

Toyota, do koncernu ktorej patrí aj luxusná značka Lexus dlhé roky odmietala elektromobily a spoliehala sa na svoju hybridnú technológiu. Časy sa však menia a tento japonský výrobca postupne odhaľuje svoju elektrickú budúcnosť. Luxusný výrobca Lexus prezentoval prvé fotografie svojho elektromobilu, ktorý bude predstavený 20. apríla 2022. Tento model výrobca označuje ako RZ 450e a spája v sebe mnoho revolučných technológií.

ZDROJ | Lexus

Technika použitá pre model RZ 450e bude v mnohom vychádzať z Toyoty BZ4X, kde bola prezentovaná technológia „drive-by-wire“, ktorá umožní ovládanie riadenia predných kolies bez mechanického prepojenia. Použitím takéhoto systému je možné v závislosti podľa jazdných režimov progresívne meniť prevod riadenia volantu.

Aj z tohto dôvodu Toyota pri modeli BZ4X umožňuje príplatkový volant, ktorý svojim vzhľadom je veľmi podobný Yoke volantu použitom v Tesle Model S.

ZDROJ | Lexus

V aktuálnej sérii fotografií, ktoré Lexus pridal pre model RZ 450e je detailne vidieť použitie takéhoto typu volantu, ktorý by mal byť už v základnej výbave. Očakáva sa rovnaká kapacita akumulátora 71,4 kWh ako v prípade Toyoty BZ4X a základný pohon prednej nápravy elektromotorom o výkone 150 kW.

 

ZdrojElectrek

Komentáre k článku