Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla Model S ako taxi? Prečo nie

Tesla Model S ako taxi? Prečo nie
Zdroj | Twitter
Michal Spiegel
Tesla Model S ako taxi? Prečo nie
Zdroj | Twitter
Zdroj | Twitter

Kanadský taxikár používal krásny elektromobil Tesla Model S viac ako 2,5 roka, čím prešiel viac ako 160 000 taxi-kilometrov. Ako to dopadlo?

Ide o taxikára Christiana Roya z kanadského Quebecu, ktorý sa rozhodol toto luxusné auto využívať ako taxík. Ide o prvého taxikára v Severnej Amerike s elektromobilom.

Pozrite si

Tesla mení filozofiu predaja áut – upgradovateľnou batériou

160 000 kilometrov väčšinou prešiel po meste, nie po diaľnici. Medzi väčší problém patrila poruchová elektrická motorová jednotka, ktorá musela byť vymenená za novú.

Išlo však o chybu, ktorá sa objavovala vo viacerých počiatočných jednotkách a Tesla ich musela vymieňať.

Pozrite si

Tesla Model S vie plávať, tvrdí Elon Musk

Po viac ako dvoch rokoch používania však musel Christian vymeniť iba gumy, brzdové doštičky, guľové kĺby a kolesové ložiská, čo je bežný servis pri autách jazdiacich po meste.

Problémom však bolo, že nedávno opäť zlyhala elektrická motorová jednotka. Výhodou však je, že Tesla obe jednotky vymenila zdarma do 24 hodín.

Na druhej strane menšie opravy boli o niečo drahšie než u bežných áut.

Výhodou Tesly je záruka nekonečných kilometrov na elektrický motor, čo sa zdá naozaj neuveriteľné. Za cenu 70 000 dolárov však tomu radi uveríme.

Christian Roy sa priznal, že na energiách aj značne ušetril. Elektrina ho vyšla v prepočte na 3 700 dolárov za 2,5 roka používania. S autom je tak očividne spokojný.

Už aby tie Tesly začali jazdiť viac aj po Slovensku. Ako ste na tom vy – kúpili by ste si také auto, alebo dáte prednosť benzínovému/naftovému/plynovému? Dajte vedieť v komentároch.

Pozrite si

Tesla minivan bude postavený na platforme Modelu X

Zdroj