Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla Model 3 rozmlátená na totálku ukazuje vysokú mieru bezpečnosti

Tesla Model 3 rozmlátená na totálku ukazuje vysokú mieru bezpečnosti
Zdroj | Reddit
Michal Spiegel
Tesla Model 3 rozmlátená na totálku ukazuje vysokú mieru bezpečnosti
Zdroj | Reddit
Zdroj | Reddit

Môže Tesla za pomoci svojich bezpečnostných systémov zachrániť život? Majiteľ, ktorému sa podarilo totálne rozbiť Tesla Model 3 je príkladom, že áno.

Elektromobilom Tesla sa mu podarilo naraziť v 100 kilometrovej rýchlosti do stojaceho auta. Zábery z nehody ukazujú, že celý predok auta bol kompletne zničený, no vodič priznáva, že bezpečnostný systém v interiéri ho dostatočne ochránil.
Vodič môže byť rád, že vyviazol v poriadku.

Zdravotníci, ktorí ho po nehode ošetrili povedali, že ak by sedel v menej bezpečnom aute, živý by pravdepodobne nevyviazol. Svedčia o tom aj fotky, z nehody, ktoré ukazujú, že to bola vážna nehoda.

Zdroj | Reddit

Napriek zničenej prednej časti bola kabína vodiča takmer nedotknutá. Vodič sa vyjadril, že „každý od zdravotníkov po odťahovú službu sa vyjadrili, že ľudia obyčajne neprežijú takéto nehody“.

Zdroj | Reddit
Pozrite si

Autopilot má k dokonalosti ešte ďaleko. Tesla si to namierila priamo do hasičov

Jediné zranenie, ku ktorému došlo, bola porezaná ruka spolujazdca z 15″ centrálneho dotykového displeja, ktorý sa rozbil pri náraze.

Vodič sa priznal, že bol sám prekvapený, ako Tesla Model 3 zvládla nehodu a tiež spomenul, že si objednal ďalší elektromobil Tesla. Jediným výrazným problémom pre vodiča bolo, že sa nevedel dostať k informáciám pre poistnú spoločnosť, ktoré boli uložené v priečinku na strane pasažiera, ktorý sa však po nehode nedal otvoriť, keďže otváranie sa spúšťa z dotykového displeja, ktorý bol rozbitý.

Zdroj | Reddit
Pozrite si

Tesla Model 3 príde na Slovensko najskôr koncom roka 2018

CEO Tesly, Elon Musk, sa však na svojom Twitter účte vyjadril, že do vozidiel pridá softvér, ktorý umožní v prípade nehody, automatické otvorenie odkladacej skrinky. Zároveň chce pridať plastovú fóliu, ktorá zabráni rozpadnutiu sa skleneného displeja.

Tento ale aj ostatné prípady súvisiace s nehodami elektromobilu Tesla, dokazujú, že tieto automobily sú po stránke bezpečnosti skutočne unikátne.

Zdroj | Reddit