Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla minivan bude postavený na platforme Modelu X

Tesla minivan bude postavený na platforme Modelu X
Zdroj | Jason Torchinsky
Števo Porubský
Tesla minivan bude postavený na platforme Modelu X
Zdroj | Jason Torchinsky
Zdroj | Jason Torchinsky

Elon Musk, CEO Tesla Motors pred niečo vyše týždňom predstavil druhú časť svojho tzv. Veľkého plánu. V druhej fáze je v ňom plánované aj to, aby Tesla Motors pokryla všetky druhy pozemnej dopravy. Okrem už predstavených Modelov 3, S a X tak pribudne i pick-up, dodávka či malý nákladný automobil.

Server Gizmodo sa trochu zasníval, zamyslel nad Muskovými tweetmi a vytvoril hypotézu, podľa ktorej by nový minivan, resp. dodávkový automobil mohol byť postavený na platforme Modelu X, teda najväčšieho elektromobilu, aký Tesla vyrába.

Pozrite si

Komentár 29. týždeň: Majstrovský plán Elona Muska – časť 2

Jason Torchinsky z Gizmodo dal dokopy dokonca aj vizualizáciu, ako by mohol minivan vyzerať. Elon Musk sa totiž po predstavení Veľkého plánu vyjadril, že bude inšpirovaný minivanom Type II od Volkswagenu.

Tento mikrobus pozná azda každý. Ikonický minivan mal dokonca opätovne vyrábať aj samotný Volkswagen, no ten sa k tomu už niekoľko rokov nemá.

Zdroj | Wikipedia

Hypotézu potvrdil aj samotný Musk už po pár hodinách od zverejnenia článku na svojom Twittri. A možno aj nechtiac prezradil (pracovný?) názov nového modelu – Tesla Minibus.

Aj keď Tesla Minibus nebude určite vyzerať tak, ako v návrhu od Jasona Torchinskeho, je pravdepodobné že bude niečo medzi Type II od VW a práve týmto návrhom – zaoblená krabica na 4 kolesách s výkonnými elektromotormi a veľmi slušným dojazdom.

Minibus by mal byť zároveň vybavený všetkými súčasnými technológiami, ktoré človek nájde aj v iných modeloch Tesla Motors. Pribudnúť má ale autonómny, alebo aspoň poloautonómny systém jazdenia.

Kedy sa však Tesla Minibus objaví v reáli je zatiaľ otázne. Musk nič konkrétne neprezradil ani pri predstavení svojho Veľkého plánu.