Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla má opäť obrovské zľavy na elektromobily! Má to však háčik

Tesla má opäť obrovské zľavy na elektromobily! Má to však háčik
Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Tesla má opäť obrovské zľavy na elektromobily! Má to však háčik
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Po nedávnom celoplošnom znížení cien elektromobilov Tesla Model 3 a Tesla Model Y sa znižovania cien dočkal aj drahší Model S a Model X. Zníženie cien nie je celoplošné, na nové kusy platí ale len pre USA.

V krátkej dobe prichádza už druhé zníženie cien zo strany Tesly, čo môže výrazne pomôcť zvýšeniu predaja pred koncom štvrťroka. Tesla Model S s pohonom všetkých kolies je v USA lacnejší o 5,2 %, čo predstavuje sumu 5 000 $.

Najvýkonnejší Model S Plaid, s výkonom viac ako 1000 koní je lacnejší o rovnakú čiastku 5000 $, zlacnel o 4,3 %. Tesla ponúka len dve verzie Modelu S, celoplošne teda zlacnel o 5000 $.

Obsah pokračuje pod reklamou

Podstatne väčšie zlacnenie prináša Model X, ktorý v základnej verzii s pohonom všetkých kolies je lacnejší o 10 000 $, cena klesla o 9,1 %. Najvýkonnejšia verzia Plaid zlacnela taktiež o 10 000 $, čo predstavuje pokles ceny o 8,3 %.

Slovenský konfigurátor automobilky Tesla neprináša zmeny cien ako v prípade USA. Základnú verziu Tesla Model S je možné aktuálne objednať za 110 244 €. V prípade Modelu X je uvádzacia cena pre Slovensko 119 840 €.

Ako však upozorňuje portál Teslarati, k zlacneniu predsa len došlo aj na európskom trhu, no týka sa iba skladových vozidiel. Model Y si napr. možno v Británii, Nemecku a Francúzsku zakúpiť so zľavou zhruba 4 280 eur, zatiaľ čo iné kusy zlacneli aj o menej ako 1,5 %.

Tesla už piatykrát znížila náklady na svoje vozidlá za posledných niekoľko mesiacov. Na nedávnom investorskom dni spoločnosti Tesla generálny riaditeľ Elon Musk a ďalší lídri diskutovali o dôležitosti efektívnej výroby a znižovaní nákladov.

Zdroj