Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla, GreenWay a Ejoin sprístupnia bezplatné nabíjanie pre obyvateľov Ukrajiny

Tesla, GreenWay a Ejoin sprístupnia bezplatné nabíjanie pre obyvateľov Ukrajiny
Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Tesla, GreenWay a Ejoin sprístupnia bezplatné nabíjanie pre obyvateľov Ukrajiny
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Americký výrobca Tesla Motors je známy tým, že počas prírodných katastrof v postihnutých oblastiach sprístupňuje bezplatné nabíjanie na svojich nabíjacích staniciach Tesla Supercharger.

Invázia ruskej armády na Ukrajinu spôsobila nesmierne utrpenie obyvateľstva, ktoré pred vojnou uteká do západných susedných štátov. Aj z tohto dôvodu sa snaží automobilka pomôcť a na vybraných nabíjacích staniciach v okolitých štátoch bude poskytovať nabíjanie bezplatne.

Bude sa to týkať 4 konkrétnych nabíjacích staníc, v Poľsku Supercharger Trzebownisko, na Slovensku Supercharger Košice a v Maďarsku Supercharger v Miškolci a Debrecíne.

Zároveň počas sprístupnenia uvedených nabíjacích staníc umožní Tesla svoje nabíjacie stanice Supercharger využívať aj pre majiteľov iných elektromobilov ako Tesla.

Tesla oficiálne nepôsobí na území Ukrajiny, nenachádzajú sa tam ani nabíjacie stojany Tesla Supercharger, plánované však bolo spustenie prvých dvoch destinácii, kde by bolo možné využiť nabíjanie Supercharger.

V rámci solidarity prichádzajú s podobnou pomocou aj slovenskí prevádzkovatelia nabíjacích staníc.

GreenWay Infrastructure, jeden z najväčších poskytovateľov nabíjacích služieb na území Poľska a Slovenska prisľúbil počnúc dnešným dňom po dobu nasledujúcich 14 dní bezplatné nabíjanie pre registrovaných občanov Ukrajiny.

Zdroj | GreenWay

Spoločnosť si zároveň váži každého jednotlivca, ktorý chce pomôcť a bezplatné nabíjanie poskytne aj vodičom, ktorí svoj elektromobil chcú využiť na prevoz ľudí z vojnou zmietanej Ukrajiny.

Ukrajine pomáha aj Ejoin. Každý ich registrovaný zákazník z Ukrajiny má nabíjanie v ich sieti až do odvolania bezplatne.

Každá pomoc je dôležitá a aj my podávame pomocnú ruku! 🇺🇦✔️ Každý náš registrovaný zákazník z Ukrajiny automaticky…

Posted by ejoin EU on Monday, February 28, 2022

Zdroj