Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesla Cybertruck vďaka temperovaniu ocele možno ponúkne rôzne farby karosérie

Tesla Cybertruck vďaka temperovaniu ocele možno ponúkne rôzne farby karosérie
Michal Spiegel
Tesla Cybertruck vďaka temperovaniu ocele možno ponúkne rôzne farby karosérie

Najzvláštnejšie auto, aké bolo za posledné roky predstavené, Tesla Cybertruck, možno okrem „oceľovej“ farby ponúkne aj iné farebné spracovania vďaka tepelnej úprave materiálu.

Elektromobil Tesla Cybertruck bol predstavený ako oceľové vozidlo v základnej farbe, ktorú tvorí nerezová oceľ. Pokiaľ však oceľ zahrievate, dochádza k chemickému procesu, ktorého výsledkom môžu byť rôzne farby. Elon Musk tvrdí, že by to malo byť možné aj s Tesla Cybertruck.

https://twitter.com/flcnhvy/status/1287487364185686017?s=20

Pozrite si

Garáž pre Tesla Cybertruck, Cybunker, je modulárna jednotka z budúcnosti

Okrem toho bude možné Tesla Cybetruck zakryť vymeniteľnými farebnými karosériami. Všetko sú tak však stále skôr dohady, ktoré sú naznačené reakciami Elona Muska na svojom obľúbenom komunikačnom kanále Twitteri. Tam v diskusii odpovedal fanúšikom jednoduché „áno“ na ich obrázky temperovanej ocele, ktorá mení farbu pri rôznych teplotách zahrievania.

Netreba však zabudnúť na to, že temperovanie ocele spôsobí, že kov stráca svoje vlastnosti ako pevnosť a ochranu pred koróziou.

Aby toho nebolo málo, ďalší fanúšikovia reagovali videami, kde sa na oceľ dá písať a kresliť pomocou laseru. Znamená to, že potenciálni majitelia Tesla Cybertruck si budú môcť tento obrnený tank upraviť pomocou rôznych značiek či podpisov.

Pozrite si

Tesla odhalila ďalšie podrobnosti o futuristickom pick-upe Cybertruck

Samozrejme nemôžeme očakávať, že takéto možnosti ponúkne Tesla pri predaji vozidla, no rôzne tuningové firmy či automobiloví nadšenci sa v kreativite obmedzovať nebudú.

Pre pripomenutie, Tesla Cybertruck je elektrický pick-up s tromi motormi, dojazdom od 400 kilometrov a cenou začínajúcou na 39 900 amerických dolárov. Do predaja sa vozidlo zatiaľ nedostalo, no do roku 2021 plánuje Tesla predstaviť ďalšie dva modely Cybetrucku s dojazdom medzi 480 až 800 kilometrov.

Zdroj