Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tesco mobile výrazne zvyšuje ceny, na výmenu za 5G pripojenie

Tesco mobile výrazne zvyšuje ceny, na výmenu za 5G pripojenie
Zdroj | Yura/Unsplash
Stanislav Vinc
Tesco mobile výrazne zvyšuje ceny, na výmenu za 5G pripojenie
Zdroj | Yura/Unsplash
Zdroj | Yura/Unsplash

Zvyšovaniu cien služieb sa nevyhol ani cenovo orientovaný operátor Tesco mobile. Vykompenzovať sa to zákazníkom snaží prístupom do 5G siete a výhodnejšou ponukou pre členov Tesco Clubcard.

Zmeny v jeho cenníku i podmienkach prebehnú už 31. januára 2023, od kedy operátor zvýši ceny volaní, SMS aj denných dát.

Zdraženie najmä bez Clubcard

Obsah pokračuje pod reklamou

Tesco plánuje v budúcnosti ešte výraznejšie prehlbovať previazanie jeho vernostného programu Clubcard s poskytovaním mobilných služieb v rámci Tesco mobile. Prvým krokom sú výhodnejšie ceny, resp. menej výrazné zdraženie.

Operátor zvyšuje základnú cenu volania z 0,09 € na 0,15 € za minútu hovoru do všetkých sietí. S kartou Clubcard sa však táto cena mení na 0,12 €. K rovnakej zmene dochádza pri cene SMS do všetkých sietí v SR, zatiaľ čo pri dennom balíku dát operátor zvyšuje jeho objem z 300 MB na 400 MB a jeho základnú cenu z 0,9 € na 1,5 €, s Clubcard na 1,20 €.

Zdroj | Tesco mobile

V platnosti zostáva bonus v podobe trojnásobného kreditu, kedy sa dobitá čiastka na kartu vo forme kreditu strojnásobí. Počas tohto obdobia máte k dispozícii zvýhodnené ceny, v prípade Clubcard teda volania za 0,04 €/min, 0,04 € za SMS a 0,40 € za 400 MB balík dát na jeden deň.

3x viac dát s Clubcard

Tesco mobile do platnosti zavádza aj nové mesačné dátové balíčky v objeme 500 MB, 1 500 MB a 5 000 MB za cenu 4, 8 a 12 €. Výhodné budú navyše ak využívate kartu Clubcard, kedy vám Tesco pribalí dvojnásobok dát k pôvodne zakúpenému objemu. Z pôvodne 5 GB balíka sa tak môže napokon stať až 15 GB a podobne.

Zdroj | Tesco mobile

Ak už máte na svojom telefónnom čísle zaregistrované aj číslo karty Clubcard, od 31.1.2023 získate nové ceny automaticky. Ak ste tak ešte neurobili, napraviť to môžete kedykoľvek aj dodatočne.

Prístup do 5G siete

Tesco mobile zároveň so zmenou cien a balíkov naskakuje na vlnu 5G pripojenia, samozrejme prostredníctvom mobilnej siete jeho partnerského operátora O2. Tento benefit však môžete využiť iba ak využívate predplatenú kartu Trio.

„Zákazníci so starším programom Bodka alebo s kartou na dobíjanie kreditu môžu využívať 5G sieť a Clubcard ceny bezplatnou zmenou programu na Trio zavolaním na zákaznícku linku alebo návštevou hypermarketu Tesco.“

Podmienkou pre využívanie 5G siete je samozrejme dostupnosť siete vo vašej lokalite a používanie kompatibilnej SIM karty v zariadení, ktoré 5G siete taktiež podporuje. O2 už svojou 5G sieťou pokrýva 36,3 % obyvateľov Slovenska a v budúcom roku má toto číslo naďalej rásť. Ak všetky tieto podmienky s výnimkou SIM karty spĺňate, o jej bezplatnú výmenu môžete požiadať v ktoromkoľvek hypermarkete Tesco.

Zdroj