Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Terminal Mode: nové rozhranie pre automobily

Terminal Mode: nové rozhranie pre automobily
Marek Šimunek
Terminal Mode: nové rozhranie pre automobily

Aj napriek tomu, že Medzinárodný Ženevský autosalón je automobilovým sviatkom, gigant na poli mobilných telefónov Nokia, na ňom predstavila svoju víziu budúceho štandardu pre prepojenia smartfónov a automobilov nazvanú Terminal Mode.

 Nokia Terminal Mode

Terminal Mode predstavuje nový prístup k zdieľaniu informácií medzi vašim automobilom a smartfónom. Vďaka použitiu tohto rozhrania by tak mohol v budúcnosti palubný počítač automobilu jednoducho pristupovať k informáciám vo vašom smartfóne a naopak, telefón by mal presnejšie údaje napríklad o spotrebe. Tieto by sa dali využiť pre prepracovanejšie aplikácie navigácie, ktoré by mohli ponúkať rôzne trasy s presnejšími údajmi o ekonomickosti alebo časovej náročnosti danej trasy. Samozrejmosťou v tomto prípade by bolo zdieľanie multimediálneho obsahu medzi telefónom a vozidlom. Nokia vidí v Terminal Mode budúci trend inovácií v automobilovom priemysle a v budúcnosti by rada uviedla Ovi aplikácie pre lepšiu navigáciu alebo prehrávanie hudby audio sústavou v aute.

 Nokia Terminal Mode

Priamo na autosalóne v Ženeve 2010 spoločnosť Nokia a NAVTEQ, v spolupráci s rôznymi partnermi z automobilového priemyslu, prezentovali odbornej verejnosti výhody a využitie tohto systému. Nokia v tejto súvislosti kooperuje aj s CE4A (spotrebná elektronika pre automobilový priemysel). Nová technológia Terminal Mode nie je určená len pre smartfóny Nokia, ale mala by sa, podľa vyjadrení Nokie, stať v budúcnosti štandardom, ktorý budú používať aj ostatný výrobcovia.

Nokia Terminal Mode