Vďaka koronavírusu môžete aj ušetriť, vieme čo firmy ponúkajú zadarmo

ZDROJ | Amazon

Zvládnuť zodpovednú karanténu pre koronavírus nám pomáhajú mnohé firmy, ktoré svoje služby a produkty sprístupnili bezplatne. Vybrali sme tie najzaujímavejšie.

Zostať zodpovedne doma, ak vám to okolnosti dovolia, nie je práve lacná záležitosť. Možností na zábavu je neúrekom, no keď si uvedomíte, že všade musíte za niečo platiť, zrazu sa možnosti zužujú. Mnohé spoločnosti však pristupujú k celej situácii zodpovedne a sprístupňujú svoje produkty a služby, aspoň na určité obdobie, bezplatne.

Pre takýto prístup sa rozhodlo až prekvapivo veľa spoločností, preto ak máte svoje pole záujmu a začnete trochu Googliť, istotne nájdete to čo vás baví oslobodené od predplatného, či úplne zdarma. Možno budete musieť trochu upustiť zo svojich nárokov, no ako sa vraví „darovanemu koňovi na zuby nepozeraj.“

My sme vybrali zopár, podľa nás, najzaujímavejších ponúk. Ak ste objavili niečo, čo v našich tipoch chýba a myslíte, že stojí za to sa o to podeliť, neváhajte a komentujte.

Databazeknih.cz

ZDROJ | Databazeknih.cz

Český projekt Databzeknih.cz ponúka viac ako 1 320 literárnych klasík v rôznych elektronických formátoch. Knihy poskytla Mestská knižnica v Prahe. Všetky knihy sú zdarma a ide o ideálnu príležitosť ako si obohatiť zbierku, ak ste fanúšikom literárnej klasiky, alebo máte doma budúceho maturanta. Na stránke sa netreba registrovať.

Knihydobrovsky.cz

Desať e-kníh zdarma ponúka tiež český predajca knihydobrovsky.cz. Táto ponuka platí do konca karantény. Nakoľko ide o komerčné kníhkupectvo, je potrebná registrácia.

Martinus

ZDROJ | martinus.sk

Martinus je jedným z najvýraznejších kníhkupectiev na Slovensku a jednou z firiem, ktoré šíria myšlienku poctivého a zodpovedného podnikania. Zodpovednosť podporujú aj u svojich zákazníkov, preto aj toto kníhkupectvo ponúka vybraných 5 e-kníh zdarma. Rovnako sa rozhodla česká pobočka, ktorá vybrala päť e-kníh v českom jazyku.

American English

American English je americký jazykový inštitút, ktorý vzhľadom na situáciu ponúkol on-line kurzy angličtiny zdarma. Tie sú určené pre viaceré stupne jazykovej zdatnosti, sú tiež zamerané na konkrétne pracovné odvetvia a trvajú päť týždňov.

Lokal Filmis

Lokal TV svojho času spôsobili na Slovensku veľký rozruch, ktorého vyvrcholením bol prvý celovečerný animovaný muzikál Lokal Filmis. V slovenskej kinematografii išlo historicky o prvý projekt svojho druhu. Lokal TV sa vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodli dať Lokal Filmis na ich YouTube kanál zdarma. Pozor, film je explicitný.

Mobilní operátori

Slovenskí mobilní operátori reagujú na karanténnu situáciu s koronavírusom, napríklad, navyšovaním a rozdávaním dát. Rovnako nápomocní sú k súkromným osobám, ako aj podnikateľom. Ako presne operátori pomáhajú sme zhrnuli v článku Slovenskí operátori pomáhajú svojim zákazníkom, aj tým biznisovým.

Aplikácie

Zrušením predplatného, aspoň na určitú dobú, reagujú na koronavírus aj vývojári, či firmy vlastniace aplikácie. Odporúčame v Google Play a App Store pozrieť tie, ktoré vás zaujímali, no nechceli ste za neplatiť. Teraz budú možno zdarma. Zaujímavou ponukou je Nike Training Club Club, kde je aktuálne zrušený poplatok za premium účet, ktorý bol 119,99 amerických dolárov. Zdarma je tiež fitness appka Carrot Fit alebo Balance: Meditation, ktorá ponúka zdarma ročné členstvo. To pôvodne stálo 29,99 €.

Ďalšie zaujímavé aplikácie, za ktoré sa bežne platí, no aktuálne sú na určité obdobie zdarma sú aj Tinder, cestovateľská aplikácia TripIt, menším firmám istotne pomôže využívať do 1. júla bezplatne Google Hangouts Meet alebo na 6 mesiacov zdarma Microsoft Teams.

Športové prenosy

Po tom, čo boli na koronavírus pozitívne testovaní hráči NBA, vedenie ligy sa rozhodlo túto sezónu zrušiť. Aby však fanúšikovia zostali verní, na stránke NBA.com je aktuálne NBA TV s bohatým archívom zdarma. Teda nepotrebujete takzvaný League Pass, stačí zadať kód WATCH30.  Rovnaké rozhodnutie spravilo vedenie ligy NFL, teda Amerického futbalu. Ich archív môžete zdarma sledovať na ich oficiálnej stránke nflgamepass.com.

Hry, hry a opäť hry

Ak hráte hry na PC, istotne vás poteší ponuka GOG, ktorí vás chcú zabaviť 27 bezplatnými hrami. Zdarma je aktuálne tiež obľúbená WatchDog a The Stanley Parable od Epic Games.

PornHub


Najznámejšia porno stránka na svete už pred niekoľkými týždňami ponúkla Talianom platené účty zdarma. Teraz svoju ponuku rozširujú na celý svet. Nakoľko si je stránka pre dospelých vedomá prirodzenej nedôvere, pre získanie bezplatného účtu nebude potrebné zadávať žiadne špecifické údaje, stačí označiť políčko s príslubom, že budete zodpovedný. Akcia trvá do 23. apríla 2020.

Meet od Websupport

Spoločnosť Websupport v spolupráci s neziskovým združením vpsFree.cz, ponúkajú nástroj pre videohovory na realizovanie stretnutí. Meet je zadarmo, bez obmedzení, nutnosti registrácie a úplne bezpečne. 

Komentáre k článku