V pondelok zrejme uvidíme nový MacBook Pro, aj Mac mini. Čo už o nich vieme?

ZDROJ | Apple

Len mesiac po predstavení nových smartfónov si Apple prichystal ďalšiu tlačovú konferenciu. Už v pondelok večer predstaví svetu nový hardvér, očakáva sa najmä nový 14 a 16“ MacBook Pro, ako aj high-end variant modelu Mac mini.

MacBook Pro 14 a 16

O novej generácii modelu MacBook Pro počúvame už zhruba rok a niet sa čomu čudovať. Už od predstavenia ARM procesoru Apple M1 je totiž iba otázkou času, kedy Apple predstaví aj jeho výkonnejší variant, ktorý by mu umožnil vyťažiť z tejto procesorovej architektúry maximum, aj za cenu vyššej spotreby a dodatočného chladenia.

ZDROJ | Apple

Grafici, vývojári a filmári sa tak podľa dostupných informácií môžu tešiť na nový MacBook Pro, ktorý dorazí na trh v dvoch veľkostiach so 14“ a 16“ uhlopriečkou displeja. Nemá ísť pritom o klasické LCD, ale mini-LED displeje so štíhlejším profilom a širším farebným rozsahom, vyšším kontrastom, vyšším dynamickým rozsahom a vernejším vykreslením čiernej farby.

Najnovšie správy hovoria aj o adaptívnej obnovovacej frekvencii 120 Hz, čo by vzhľadom na príchod tejto technológie do tohtoročných modelov iPhone 13 Pro a Pro Max dávalo perfektný zmysel.

Nové displeje má obklopovať tenší rámček, súčasťou ktorého už nebude logo modelu. Nad displej by sa však mala zmestiť nová webkamera s Full HD rozlíšením, po ktorej fanúšikovia značky volajú už roky. Z tohto priestoru napokon údajne zmizne aj milovaný i nenávidený Touch Bar.

ZDROJ | Apple

Ako sme už naznačili v úvode, nové modely so sebou prinesú aj nový, výkonnejší variant procesoru M1, pravdepodobne zvaný M1X. Vybavený by mal byť 10 jadrami a sprevádzať ho podľa posledných informácií bude v základnej konfigurácii 16 GB RAM a 512 GB interné úložisko. Najvyššia konfigurácia má naopak ponúkať až 64 GB RAM.

Pozrite siApple iPhone 13 alebo Sony Xperia 5 III? Lepší je iba jeden!

Okrem vyššieho rozlíšenia webkamery mal Apple vypočuť žiadosti fanúšikov aj v oblasti portov. Nový MacBook Pro by tak mal ponúkať opäť aj čítačku SD kariet a plnohodnotný HDMI port. Hovorí sa aj o novej generácii magnetickej nabíjačky MagSafe, ktorá má ponúkať rýchlejšie nabíjanie ako súčasné USB-C.

Mac mini

Procesor M1X, ktorý dostane nový MacBook Pro, by mal podľa najnovších informácií doraziť aj do modelu Mac mini. Aj keď ide o miniatúrny počítač, v porovnaní s MacBookom Pro má mini oveľa viac priestoru na chladenie, vďaka čomu by sme pri tomto modeli mohli vidieť výrazne vyšší výkon.

ZDROJ | Apple

Po stránke dizajnu sa nemá Mac mini oproti súčasnej generácii príliš zmeniť. Aj naďalej má všetok hardvér obsiahnuť v jednoliatom hliníkovom tele, na ktorom nájdeme štvoricu portov Thunderbolt, dva USB-A porty, Ethernet a HDMI. Očakáva sa však, že túto ponuku rozšíri o magnetický port, aký má aj 24“ iMac.

ZdrojMacRumors

Komentáre k článku