Unikátne robotické vysávače Electrolux teraz kúpite o stovky eur lacnejšie

ZDROJ | Electrolux

Electrolux pred pár rokmi predstavil celkom novú sériu robotických vysávačov Pure i9, ktorú neskôr nahradila séria Pure i9.2. Dizajn ako žiadny iný má čosi do seba aj po praktickej stránke. Vďaka nemu sa totiž lepšie dostane do ťažko prístupných miest, navyše svojou plošnou veľkosťou či výškou sa dostane takmer všade v domácnosti. Teraz sú dva top modely o stovky eur lacnejšie.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Robotické vysávače Electrolux Pure i9.2 majú identický dizajn ako predošlá generácia, ktorý švédsky výrobca nazýva Trinity. Okrem lepšej dostupnosti vysávania v rohoch a okolo nôh nábytku majú ale vysávače Pure i9.2 výhodu v tom, že dokážu rozpoznávať prekážky a vyhýbať sa im. Plusom je i výška, iba 8,5 cm.

Na rozdiel od drvivej väčšiny konkurencie, ktorá podobné vlastnosti nasadzuje až od minulého roka, sú roboty od Electroluxu ohľaduplné k nábytku, ale aj ku káblom, hračkám, či čomukoľvek, čo je na podlahe. Na orientáciu pritom využíva veľmi dobrú kombináciu – kamera + laser.

V predaji sú tri farby, ktoré ale zároveň odlišujú aj samotné verzie Pure i9.2. Tmavomodrá verzia PI92-4STN je základná verzia s 36 Wh batériou. Druhá verzia v sivej farbe nesie kódové označenie PI92-4ANM s dodatkom Animal. Má síce rovnakú 36 Wh batériu, ale dokáže sa nabíjať podstatne rýchlejšie, na 80% kapacity za 60 minút, čo nižšej verzii trvá 120 minút. Navyše má špeciálne tvarovanú nasávaciu časť pre jemné vysávanie aj drobných chlpov a prachu. V oboch prípadoch dokážu vysávače vysávať vzhľadom na zvolený režim 40, 60 alebo 80 minút.

Tretia verzia, zlatá, sa označuje ako PI92-6DGM s dodatkom Allergy. Táto verzia má 57 Wh batériu a teda vydrží vysávať ešte dlhšie – 60, 90 alebo 110 minút. Navyše podporuje i rýchlonabíjanie z verzie Animal. V tomto prípade Electrolux vylepšil aj nasávaciu časť, ktorá je schopná vysať aj väčšie nečistoty, vraj väčšie ako kukurica.

Recenziu top modelu si pritom môžete prečítať aj na našom webe. Vysávače som testoval ja sám a nemám problém ich odporučiť komukoľvek. Majú unikátny dizajn, výborné orientačné schopnosti a ani s vysávaním nemajú problém, čo dokázal ešte náš prvý megasúboj robotických vysávačov.

Práve sivú Animal a zlatú verziu Allergy teraz kúpite s pomerne vysokými zľavami. Oficiálna predajná cena Animal verzie je 569 €, no na trhu ju nájdete aj s cenou 326 €, čo je o takmer 43 % menej. Zlatá verzia sa oficiálne predáva za 609 €, no aktuálne ju kúpite s cenou necelých 383 €, čo je o vyše 37 % menej.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku