Unikátne elektrické skútre Ola vyrábajú výlučne ženy!

ZDROJ | Ola

Práve dnes na našom partnerskom portáli Denník N vyšiel článok o tom, ako neuveriteľne je znečistené indické mesto Naí Dillí. To sa tamojšia vláda snaží zmeniť, no vzhľadom na obrovské množstvo dopravných prostriedkov je to beh ani nie na maratón, ale rovno ultramaratón, ak nie aj dva.

ZDROJ | Ola

V Indii preto vzniká čoraz viac výrobcov, ktorí sa sústreďujú na elektrifikovanie dopravy. Jednou z takých je aj firma Ola Electric Mobility, o ktorej sme už čo-to počuli. Vedeli ste však, že vo fabrike zamestnáva výlučne ženy?

Pozrite siSmiešne lacné a štýlové – Ola predstavuje nové elektrické skútre S1 a S1 Pro

Takú fabriku by ste vo svete hľadali márne. Samozrejme, existujú napríklad odevné spoločnosti, v ktorých by ste mužského zamestnanca hľadali veľmi ťažko, no žiadna nemá také rozmery a výrobnú silu ako Ola Electric. Nová fabrika (celková plocha závodu) má rozlohu 2 milióny m2 a tak sa hrdí titulom najväčšej fabriky pre jednostopové vozidlá na svete. 20 % z plochy pritom tvorí zeleň a stromy.

Zároveň je fabrika postavená tak, aby mala dokonca negatívnu uhlíkovú stopu. Vyrába teda viac energie ako spotrebuje. Vo fabrike pritom operuje viac ako 3 000 robotov a strojov.

ZDROJ | Ola

Megafactory Ola je, alebo lepšie povedané bude schopná vyrábať 10 000 000 elektrických skútrov ročne, čo je vyše 27 397 kusov denne. Inak povedané, každé tri sekundy vyjde z fabriky jeden skúter. Aktuálne má byť výrobná kapacita nastavená na 2 milióny kusov ročne.

Fabrika Ola má tak niekoľko prvenstiev, medzi ktorými je však i to, že skútre vyrábajú výlučne ženy. Nemá ísť pritom o podradnú prácu, naopak, ženám pomáha spomínaných viac ako 3 000 robotov. Zároveň v Indii ide o obrovský krok vpred, pretože ženy v tejto krajine majú obmedzené možnosti hlavne čo sa týka zamestnania. V Indii pracuje iba okolo 15 % žien. Aj v tejto krajine je totiž ženám pripisovaná jediná úloha – byť v domácnosti a starať sa o ňu. Moderné indické ženy to ale vidia inak. A tak to vidí aj Ola Electric Mobility, ktorá práve ženám otvorila stovky miest.

Prvé skútre už schádzajú z liniek a budú doručené už zajtra…

A prvé modely si mohli pozrieť a vyskúša aj novinári z domácej krajiny.

Na megafabrike je zaujímavé aj to, že každý jeden strom, ktorý zavadzal pri výstavbe bol zo zeme vybraný a premiestnený na iné miesto.

ZdrojOla Electric

Komentáre k článku