Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2022

ZDROJ | The Batman

Štvrtý mesiac roku 2022 je v znamení veľkofilmu aj kvalitných dokumentárnych filmov. Prinášame naše pravidelné tipy na tohtomesačné filmy na streamoch.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO Max a Netflix.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru.

Apollo 10½: A Space Age Childhood

Netflix – 1. apríl 

IMDb – 7,3/10

ČSFD – 75 %

Vynikajúci režisér Richard Linklater, ktorý v minulosti priniesol oceňovaný časozberný film Boyhood, uviedol na Netflixe animovaný film o svojich spomienkach z detstva. To trávil v roku 1969 v Houstone. Jeho nostalgické spomienky sa prelínajú s rozprávaním o ceste na Mesiac.

Metal Lords

Netflix – 8. apríl 

IMDb – 6,8/10

ČSFD – 64 %

Milovníci metalovej hudby by si nemali nechať ujsť túto komédiu o mladých outsideroch, ktorých cieľom je sa presláviť pomocou metalu a vyhrať hudobnú súťaž. Napriek voľbe hudobného žánru, ide o príjemnú oddychovku zo školského prostredia.

Return to Space

Netflix – 7. apríl 

IMDb – 7,4/10

ČSFD – 78 %

Film o revolúcii v oblasti cestovania do vesmíru. Príbeh o vizionárovi a najznámejšom podnikateľovi súčasnosti, Elonovi Muskovi, ktorý má za úlohu spolu s jeho spoločnosťou SpaceX dostať kozmonautov NASA späť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2022

The Batman

HBO Max – 18. apríl 

IMDb – 8,3/10

ČSFD – 84 %

Pár týždňov po slovenskej premiére bude možné si najnovšieho Batmana pozrieť aj na HBO Max. Najnovšie spracovanie si odnieslo vysoké hodnotenie aj v našej recenzii, takže si ho nenechajte ujsť. Počas dvoch rokov, keď sliedil po uliciach ako Batman, ktorý naháňa strach zločincom, nazrel Bruce Wayne do temného podsvetia Gotham City. Medzi skorumpovanou sieťou mestských úradníkov a vysoko postavených osobností má osamelý pomstiteľ len niekoľko dôveryhodných spojencov – Alfreda Pennywortha a poručíka Jamesa Gordona.

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

Netflix – 27. apríl 

IMDb 

ČSFD 

Netflix už o pár dní predstaví dokumentárny film o smrti filmovej hviezdy Marilyn Monroe. V dokumente tiež odznejú doteraz nepublikované rozhovory s najbližšími ľuďmi z okolia tejto kultovej herečky.

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

HBO Max – 5. apríl 

IMDb – 8,2/10

ČSFD – 84 %

Životopisný dokumentárny film založený na dôverných rozhovoroch s Tony Hawkom, najznámejším skateboardistom na svete. Dnes už 53-ročný športovec svojho času spopularizoval tento šport.

Komentáre k článku