Top 15 vianočných filmov a seriálov, ktoré si môžete pozrieť na streamoch

ZDROJ | Jonathan Borba

Štedrý deň je tu a s ním aj naše tipy na vytvorenie vianočnej atmosféry cez filmy a seriály na obľúbených streamovacích službách.

Na streamoch nájdete relatívne bohatú ponuku starých aj nových vianočných filmov a seriálov. Niektoré sú horšie, iné lepšie. My sme sa snažili vybrať to najlepšie, čo sa dá na streamovacích službách pozrieť.

ZDROJ | joshua herrera

8-Bit Christmas

HBO GO

Nová komédia odohrávajúca sa v Chicagu 80. rokov, kde bude pre väčšinu detí hlavným cieľom získať na Vianoce poslednú hernú konzolu – Nintendo. Hlavnú úlohu si strihol výborný Neil Patrick Harris a celý film je ladený do retro štýlu 80. rokov s množstvom referencií na popkultúru tej doby.

A Boy Called Christmas

Netflix

Nový vianočný film z dielne Netflixu o chlapcovi Nikolasovi, ktorý pri hľadaní svojho otca nájde kúzelnú krajinu, kde stretáva elfov a zároveň, kde sa mu život obráti hore nohami. Film vhodný skôr pre mladších divákov. Poteší, že sa natáčal v Česku.

A Christmas Carol

HBO GO

Vianočná klasika, tentokrát v spracovaní trojdielneho seriálu. Lakomý starec Ebenezer Skruž nenávidí vianočné sviatky. Počas Štedrého večera ho však navštívia traja duchovia, aby mu ukázali minulosť, súčasnosť a budúcnosť. Seriálové spracovanie knižnej predlohy od Charlesa Dickensa dopadlo na výbornú a tešiť sa tak môžete na atmosféru 18. storočia a klasický príbeh doplnený o nové prvky.

André Rieu Home for Christmas

Amazon Prime Video

Pokiaľ si chcete miesto filmu pustiť krásny vianočný koncert, jednoznačne vám môžeme odporučiť holandského hudobníka André Rieu a jeho vydarený koncert Home for Christmas. Tridsať klasických vianočných skladieb, ktoré boli nahraté na rozprávkovom zámku v Maastrichtu, vytvoria skutočne jedinečnú vianočnú atmosféru.

Charlie and the Chocolate Factory

Netflix

Novodobé spracovanie knižnej predlohy Roalda Dahla o Charliem a továrni na čokoládu. Muzikál od Tima Burtona ponúka vizuálne pôsobivý, no zároveň trochu čudesný film o továrni na čokoládu a jej zvláštnom majiteľovi, ktorým je Willy Wonka.

Christmas Chronicles

Netflix

Vydarený moderný vianočný film z dielne Netflixu ponúka príbeh o tom, ako sa dvojici súrodencov podarí takmer zničiť Vianoce tým, že nabúrajú v saniach Santa Klausa.

Christmas Vacation

Netflix

Vianočná klasika z konca 80. rokov. Clark Griswold celý život túži po spokojnej rodine. Žiaľ je kráľom smoliarov a všetko, čoho sa chytí, končí katastrofou. Výnimkou nie sú ani tieto Vianoce, kedy sa Clark rozhodne pozvať bláznivého strýka Lewisa, tetu Bethany a neznesiteľného bratranca Eddieho aj s manželkou.

Harry Potter

HBO GO

Aj keď nejde o vianočný film, pre mnohých sa sledovanie maratónu Harryho Pottera spája práve s Vianocami. Všetky časti klasiky o čarodejníkovi Harrym Potterovi nájdete aj so slovenským dabingom na HBO GO.

Last Holiday

Amazon Prime Video

Film Posledné Vianoce sleduje príbeh účtovníčky z New Orleans, ktorá zároveň miluje varenie. Keď jej diagnostikujú smrteľnú chorobu, rozhodne sa všetky svoje peniaze minúť na svoju vysnívanú cestu do Karlových Varov, kde varí jej obľúbený francúzsky kuchár. Vydarený vianočný film, ktorý sa navyše natáčal v krásnom prostredí u našich susedov.

Love Actually

Amazon Prime Video

Najkrajšia britská vianočná komédia nabitá kvalitnými hercami končí síce šťastným klišé koncom, no k nemu sa musíte dopracovať cez sériu malých príbehov, z ktorých vás každý bude baviť.

Klaus

Netflix

Jedna z najkrajších moderných rozprávok, ktoré ponúkajú príbeh o tom, ako vlastne vznikla postava Santa Klausa. Samozrejme ide o fikciu, no príbeh vás chytí za srdce.

Polar Expres

Netflix

Príbeh o viere v Santa Clausa, ktorý je navyše krásne metaforicky spracovaný. Nechýba ani nádherný vizuál, ktorý je tvorený špeciálnou technológiou animácie.

S tebou mne baví svět

Netflix

Nestarnúca česká klasika o partii chlapov, ktorí sa vyberajú ako každý rok na výlet na hory. Tentokrát im to však prekazia ich manželky, keď im dajú na starosť ich deti.

The Holiday

Netflix

Romantický film o dvojici nespokojných žien, ktoré sa rozhodnú si na Vianoce vymeniť svoje domy a tým na čas utiecť a zažiť niečo nové. V hlavných úlohách tohto obľúbeného filmu sa ukázali Cameron Diaz a Kate Winslet.

The Holiday Movies That Made Us

Netflix

Perfektný dokumentárny seriál o tom, ako vznikali kultové vianočné filmy. Sám doma, Smrtonosná pasca, Elf či The Nightmare before Christmas od Tima Burtona. Seriál navyše obsahuje aj príbehy ďalších kultových filmov, ktoré sa za tie roky stali televíznou klasikou.

Komentáre k článku