Top 10 seriálov tohto roka, ktoré si môžete pozrieť na streamovacích službách

ZDROJ | BBC

Rok 2021 bol bohatý na kvalitné seriály. Preto sme sa vám rozhodli priniesť prehľad toho najlepšieho, čo tento rok streamovacie služby ponúkli.

Výber sme zostavovali z našich pravidelných mesačných článkov top 6 seriálov, ktorý vychádza vždy k prvému dňu v mesiaci. Seriály si môžete pozrieť na streamovacích službách Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video a Apple TV+. Veríme, že na budúci rok k nim pribudne aj dlho očakávaná služba Disney+.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2021

Arcane: League of Legends

Netflix

Ako zástupca kreslených seriálov tento rok jednoznačne vyhralo spracovanie populárnej videohry League of Legends. Fanúšikovia anime a hier sa dočkali skutočne vydareného seriálového počinu, ktorý už má potvrdenú aj druhú sériu. Príbeh sleduje mestá Piltover a Zaun, ktoré proti sebe bojujú a tiež dve sestry v boji špeciálnych technológií a protichodných názorov. Vychutnať si tiež môžete výbornú vizuálnu stránku.

Love, Death & Robots Season 2

Netflix 

Fenomenálny seriál s originálnym vizuálnym spracovaním sa tento rok vrátil s druhou sériou. Seriál ponúka 10 epizód, ktoré dĺžkou nepresiahnu 20 minút a ktoré ponúkajú rôzne futuristické príbehy na témy láska, smrť a roboti. Pokiaľ sa vám páčil seriál Black Mirror, určite dajte šancu aj tomuto sci-fi seriálu, ktorý prináša zaujímavé a častokrát aj veľmi bizarné príbehy v animovanej grafike.

Lupin

Netflix 

Tento rok na Netflix dorazilo moderné spracovanie francúzskej klasiky od Maurice Leblanca, ktorá pojednáva o zlodejovi gentlemanovi a majstrovi prevlekov – Arséne Lupinovi. V hlavnej úlohe sa predstavil výborný Omar Sy, ktorého si môžete pamätať z francúzskeho filmu Nedotknuteľní. V polovici roka tiež dorazilo pokračovanie v podobe druhej série. Seriál ponúka zaujímavú zápletku, dobre napísané postavy a skvelú atmosféru obohatenú humorom.

Mare of Easttown

HBO GO

Perfektná krimi miniséria s Kate Winslet v hlavnej úlohe prinesie príbeh detektívky, ktorá vyšetruje miestnu vraždu a zmiznutia mladých dievčat. Chladná atmosféra, prekvapivý záver a vynikajúci herecký výkon Kate Winslet. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity v malom mestečku v americkej Pensylvánii.

Midnight Mass

Netflix

Pokiaľ sa radi bojíte, potom určite dajte šancu tomuto vydarenému hororovému seriálu, v ktorom sledujete príbeh tajomného kňaza a ostrova, na ktorom dochádza k zvláštnym veciam. Tvorcom je oceňovaný režisér Mike Flanagan, ktorý je tvorcom aj úspešného seriálu Haunting či vydareného filmu Doctor Sleep podľa knižnej predlohy Stepehna Kinga. Zároveň ide o režiséra, ktorý sa celý život venoval natáčaniu iba hororov.

Money Heist – Season 5

Netflix

Tento rok vyšla na Netflixe posledná séria populárneho španielskeho seriálu Money Heist (La Casa del Papel), ktorý bol minulý rok najpozeranejším seriálom na tejto streamovacej službe. Pokiaľ ste s týmto úspešným kriminálnym seriálom ešte nemali tú česť, zápletka spočíva v obsadení španielskej kráľovskej mincovne, kde si chce vytlačiť 2,4 miliardy eur organizovaná skupina zlodejov.

Squid Game

Netflix

Chudoba, zadlženosť, rodová nerovnosť či hon za peniazmi. To nie sú zrovna témy, ktoré si predstavíte, keď sa povie Kórejská republika. Seriál Squid Game tieto témy zobral a zasadil ich do sveta hry, v ktorej ide o život. Fenomén Squid Game v tento rok rozbehol celosvetovú diskusiu a na niekoľko dní sa zdalo, že nikto nepozerá nič iné iba Squid Game. Pokiaľ vám nevadí ťažšia téma a krvavé scény, potom určite dajte tomuto seriálu šancu.

Succession – Season 3

HBO GO

Seriál skúma témy moci, politiky, peňazí a rodiny. Pojednáva o bohatej dysfunkčnej rodine, na čele ktorej stál donedávna Logan Roy, ktorého stvárnil výborný Brian Cox, generálny riaditeľ jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete. Tento rok nám HBO GO prinieslo už tretiu sériu a kvalita stále neklesá. V novej sérii sa predstaví aj Adrien Brody a Alexander Skarsgård.

The Great Season 2

HBO GO

Druhá séria antihistorickej vtipnej výpravy naprieč Ruskom 18. storočia. Katarína Veľká sa konečne ujíma ruského trónu. Zosnovať prevrat proti manželovi jej pripadalo ťažké, ale nebolo to nič v porovnaní s oslobodením krajiny, ktorá o slobodu nestojí. Katarína sa púšťa do vojny so svojím dvorom, vojskom a dokonca aj s vlastnou matkou, aby priniesla Rusku osvietenie. Vtipný seriál si získal fanúšikov po celom svete svojim originálnym scenárom a výborným hereckým obsadením.

The Underground Railroad

Amazon Prime Video

Historický seriál s prvkami magického realizmu rozpráva príbeh Cory Randallovej a jej boj o slobodu na americkom Juhu v období otroctva. Intenzívny dej s množstvom drsných záberov a perfektným hereckým obsadením vás chytí a nepustí počas desiatich epizód. Pochvalu si tiež zaslúži vizuálna stránka, ktorá vás prenesie do depresívneho obdobia otroctva a temných dejín USA.

Komentáre k článku