Špičkový robot iRobot Roomba i7 teraz kúpite za menej ako polovicu!

Kto z nás by nechcel mať pokoj od vysávania podlahy či kobercov? Robotický vysávač je na to ako stvorený, no kúpiť kvalitný za rozumnú cenu je často veľmi náročný oriešok. Objavili sme však robotický vysávač iRobot Roomba i7 za výbornú cenu, ktorá je o viac ako 55 % nižšia ako pri jeho uvedení na trh.

TECH DEALS – Vzhľadom na to, že nie všetky aktuálne zľavnené produkty spĺňajú podmienky na to, aby mohli byť zaradené do pravidelného pondelkového seriálu ZĽAVY (napr. minimálne 50 % zľava z pôvodnej ceny), rozhodli sme sa prinášať aj samostatné tipy na zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu.

Americký iRobot je preslávený hlavne práve vďaka robotickým vysávačom. Hoci majú svoje muchy, ich kvality sú nespochybniteľné. Prakticky v každom teste som za mínus pokladal ich cenu. Dať za top-end robota tisíc a viac eur je až príliš. Na druhej strane, odstupom času, klesá ich cena, pretože jeden top-end nahrádza iný top model. Tak sa tomu stalo aj v prípade modelu Roomba i7. Hoci je z roku 2019, stále patrí k špičke na trh a len máloktorý model sa mu vyrovná. Aj preto ho nemám osobne problém odporúčať aj namiesto vlajkových lodí ako Roomba j7 či s9.

ZDROJ | iRobot

Dnes, po dvoch rokoch je Roomba i7 lacnejšia o viac ako 55 %. V čase uvedenia na náš trh totiž novinka stála bez jedného eura 900 €. Dnes je možné iRobot Roomba i7 kúpiť za veľmi slušných 399 €.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

A prečo je Roomba i7 taká dobrá? Ponúka napríklad mapovanie interiéru, vďaka čomu viete cez appku robota nastaviť na vysávanie konkrétnych miestností/oblastí v rôznych časoch. Napríklad chodbu, kuchyňu a obývačku môžete nechať vysávať aj každý deň, ostatné menej využívané miestnosti stačí aj každý druhý deň. Mapovanie v spojení s hlasovými asistentmi ako Amazon Alexa či Google Assistant je možné ovládať robota aj hlasom. V angličtine či inom podporujúcom svetovom jazyku.

Ako jeden z mála robotov na trhu dokáže vysávať aj tmavé koberce, vrátane tých čiernych. iRobot vymenil aj kefy AeroForce za nové, s lepším tvarom. Nezachytáva sa na nich toľko vlasov a keď aj, čistia sa extrémne jednoducho. Škoda len, že i7-čke chýba tzv. Carpet Boost, automatické zvýšenie sacieho výkonu na kobercoch. Za plus považujem aj umývateľnú zbernú nádobku.

Viac o i7-čke sa dozviete z našej recenzie, hoci modelu i7+. Ten je však identický, rozdiel je len v balení – má vyprázdňovací dock CleanBase.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.