Špičkový Canon PowerShot G9X Mark II teraz kúpite za cenu ako nikdy

ZDROJ | Canon

Na dnes sme nenašli žiadnu extrémnu zľavu, no za výbornú cenu nájdete stále špičkový kompakt, ktorý sa zmestí do kabelky či batohu a poslúži lepšie ako 99% smartfónov. Hovoríme o Canone PowerShot G9X Mark II. Ak by ste hľadali smartfón s čipom aký má tento kúsok, museli by ste si ešte počkať. Jediný kus na svete má Sony a stojí mnohonásobne viac ako tento kompakt.

TECH DEALS – Vzhľadom na to, že nie všetky aktuálne zľavnené produkty spĺňajú podmienky na to, aby mohli byť zaradené do pravidelného pondelkového seriálu ZĽAVY (napr. minimálne 50 % zľava z pôvodnej ceny), rozhodli sme sa prinášať aj samostatné tipy na zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu.

ZDROJ | Canon

Je síce pravda, že Canon PowerShot G9 X Mark II je niekoľkoročný model, no svojou výbavou predbieha väčšinu smartfónov. Áno, smartfónov. Tie sú totiž dôvodom, že kompaktné fotoaparáty prakticky vymizli zo sveta a dnes ich nepredstavuje už prakticky nikto z veľkých hráčov. Kde-tu sa objavia, ale zväčša ide o veľmi drahé modely pre profesionálov.

Dostupnejšie kompakty už nové nenájdete. Práve preto je fajn, že sú v predaji ešte kúsky, ktoré stoja zato a teraz sú navyše za výborné ceny. Taký je aj Canon PowerShot G9 X Mark II. Je to maličký model s rozmermi len 98 x 58 x 31 mm a hmotnosťou cez 200 gramov.

Vo vnútri je pomerne veľký 1″ BSI CMOS snímač s rozlíšením 20,1 Mpx. Je to viac ako postačujúce, neverte tomu, že 40-100 Mpx fotoaparáty v smartfónoch spravia lepšie fotky či videá. Fyziku oklamať (zatiaľ) nemožno. Dôvodom je totiž aj objektív, ktorý ponúka rozsah 28 – 84 mm, teda 3-násobný zoom.

ZDROJ | Canon

Objektív je z niekoľkých členov, je stabilizovaný a má svetelnosť od f/2,0 do f/4,9 v najdlhšom ohnisku. Na kompakt slušné parametre. Objektív využíva aj technológiu dual sensing. Vďaka nej je vraj schopný korigovať chvenie do 3,5 EV.

Video je možné natáčať iba vo Full HD rozlíšení do 60 fps, no pre bežné videá z osláv, dovoleniek, výletov apod. to úplne postačuje. Počas natáčania je možné využívať dynamickú stabilizáciu obrazu – kombinácia optickej a digitálnej stabilizácie. Potešiť môže prítomnosť časozberných videí.

Škoda len displeja, ktorý je pevne zabudovaný a teda na selfie zábery nepoužiteľný. Má 3-palcovú uhlopriečku a VGA rozlíšenie. Je dotykový, takže niektoré funkcie je možné ovládať aj rýchlejšie. Vo výbave ale nechýba ani Wi-Fi modul a NFC čip pre rýchlejšie párovanie so smartfónom či tabletom. Poteší aj Bluetooth modul, ktorý zabezpečuje neustále pripojenie k smartfónu. Všetko sa tak ovláda cez mobilnú appku.

ZDROJ | Canon

Keď sa novinka objavila na trhu stála takmer 500 €. Dnes je priemerná cena okolo 420 €, no aktuálne je možné tento kúsok kúpiť s cenou tesne nad 300 €. To je vyše 35 % menej, ako stál pred rokmi, resp. o štvrtinu menej ako je jeho priemerná cena v súčasnosti.

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku