Sony a Microsoft odhalili septembrovú nádielku hier pre PS+ a Game Pass

ZDROJ | Alexander Jawfox

Letná sezóna nebola v hernom svete vyslovene uhorková, no jesennú nádielku nových hier prekoná máločo, aj pri herných predplatných. Či už hráte na herných konzolách PlayStation alebo platforách Xbox a PC, nudiť sa nebudete.

PlayStation Plus

Sony si prichystalo na september pre svojich hráčov tri zaujímavé tituly, žánrovo úplné protipóly. Najnovšia nádielka, ktorá bude k dispozícii od 7. septembra do 4. októbra, začína rodinným kooperačným titulom Overcooked: All You Can Eat! pre PlayStation 5, pokračuje multiplayerovou rúbačkou Predator: Hunting Grounds a končí starým známym Agentom 47 v podobe titulu Hitman 2.

ZDROJ | Sony

Overcooked: All You Can Eat! (PS5)

Nenechajte sa zmiasť, toto nie je úplne nové pokračovanie šialeného riadenia kreslenej kuchyne. Titul s podtitulom All You Can Eat je v skutočnosti prvý diel tejto série spojený s druhým dielom a všetkým dodatočným obsahom (DLC) v novej, remastrovanej grafike, ktorú si môžete užiť online, ale aj offline s vašimi priateľmi a rodinou.

Predator: Hunting Grounds (PS4)

Lov, alebo budeš lovený. Predator: Hunting Grounds je strieľačka osadená do asymetrického režimu hry pre viacerých hráčov, ktorá postaví ľudí proti legendárnemu Predátorovi. Štvorčlenný Fireteam má za úlohu splniť všetky misie skôr, ako si ich nájde Predátor. Ak sa chopíte jeho role, vašou úlohou bude jednotlivých členov Fireteamu loviť. Ktorú stranu si vyberiete vy?

Hitman 2 (PS4)

Znie to neuveriteľne, ale Agent 47 je tu s nami už 21 rokov. Ešte stále ho však neprestalo baviť cestovanie a najmä nemilosrdné odprevádzanie jeho cieľov z tohto sveta. Hitman 2 prináša do tohto overeného receptu nájomného vraha nové herné režimy, nové spôsoby zabíjania a nové funkcie, ako aj kooperačný režim Sniper Assassin pre dvoch hráčov.

Xbox Game Pass

Microsoft prináša do svojho herného predplatného tento mesiac hneď osem nových titulov, oproti ponuke PlayStation Plus však určite menej známych. V najnovšej ponuke určite spoznáte Final Fantasy XIII, či Surgeon Simulator 2. Prvá várka hier je už dostupná, ostatné sa pridajú v priebehu budúceho týždňa.

ZDROJ | Microsoft

Craftopia (Cloud, PC a Xbox) – už dostupné

Dorazíte na malý ostrov plný zvierat, zdrojov a nekonečných možností. Čo s tým urobíte, je kompletne na vás, pustíte sa do zberu surovín, pestovania úrody, boja s nepriateľmi alebo budovania vlastného domova?

Final Fantasy XIII (PC a Xbox) – už dostupné

Ďalší diel fantasy RPG série vás prenesie do utopistického vznášajúceho sa mesta Cocoon a prastarého sveta Pulse. Tešiť sa môžete na rýchle bitky v podaní štýlovej hrdinky Lightning a pútavý príbeh, aký dokáže ponúknuť len Final Fantasy.

Signs of the Sojourner (Cloud, PC a Xbox) – už dostupné

Signs of the Sojourner je unikátna kartová a zároveň príbehová hra. Vašou postavou je balík vašich kariet, v ktorom sa odrážajú vaše skúsenosti a ktorý tvaruje vaše vzťahy s ostatnými postavami. Popri hraní kariet budete cestovať po celom svete a skúmať zaujímavé životné príbehy ovplyvnené zmenou klímy.

Surgeon Simulator 2 (Cloud, PC a Xbox) – už dostupné

Ak nemáte radi pohľad na krv, tento titul radšej preskočte. V druhom pokračovaní obľúbeného chirurgického simulátora sa rozhodne nedbá na precíznosť, overené postupy, ani blaho pacienta.

Crown Trick (PC a Xbox) – od 7. septembra

Dlhšie sme tu nemali dobrú dungeonovku, navyše nie ťahovú… V Crown Trick sa ocitnete v Ríši nočných môr tvorenú procedurálne generovanými dungeonmi, ktorými budete musieť previesť hlavnú hrdinku Elle. Tešiť sa ako vždy môžete na unikátnych nepriateľov, pasce a logické hádanky.

Breathedge (Cloud, PC a Xbox) – od 9. septembra

Máte chuť bojovať o prežitie v nehostinnom vesmíre? Breathedge vás tam prenesie pod záštitou retrofuturizmu, sovietskej estetiky a čierneho humoru. Ak vám táto kombinácia sedí, pri tomto titule sa aj napriek virtuálnemu nedostatku kyslíka poriadne nasmejete.

Nuclear Throne (PC a Xbox) – od 9. septembra

Nuclear Throne je postapokalyptická stireľačka typu roguelike s pohľadom z hora, v ktorej bude vašou úlohou prebojovať sa pustinami, zabíjať príšery a zbierať radiáciu, aby ste si vylepšili niektoré vaše končatiny. Podarí sa vám dostať na nukleárny trón?

The Artful Escape (PC a Xbox) – od 9. septembra

The Artful Escape je svojim spôsobom skôr umelecké dielo, než hra. Jej príbeh sa točí okolo talentovaného tínedžera, ktorý sa rozhodol vydať na psychadelickú, multidimenzionálnu cestu, aby vybudoval svoju vlastnú persónu gitarovej rockovej hviezdy. Ak máte kvalitnú telku a audiosústavu, tento interaktívny koncert si zaručene užijete.

Komentáre k článku