Skvelý smartfón strednej triedy a ušetrených 60 eur? Aj to je možné

Xiaomi má v strednej triede veľmi zaujímavý smartfón, ktorý je na dnešnú dobu netradične tenký a ľahký, no pritom má stále všetko, čo potrebujete. To je Xiaomi 11 Lite 5G NE a aktuálne jeho kúpou ušetríte 60 eur.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pozrite si5 dôvodov, prečo vás Xiaomi 11 Lite 5G NE posadí na zadok!

Smartfón prichádza v modrej, čiernej, bielej a ružovej farbe. Vyberie si tak naozaj každý. Jeho rozmery sú 160,5 x 75,7 x 6,8 mm, takže je skutočne tenký. Prekvapením je aj hmotnosť len 158 gramov, a to na zadnej strane nemá plast, ale matné sklo. Rámčeky už sú z plastu a v zapínacom tlačidle sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov. Nechýba ani základná certifikácia IP53 proti ošplechnutiu vodou.

Vpredu sa nachádza 6,55-palcový AMOLED displej, ktorému nechýba 90-hertzová obnovovacia frekvencia, podpora HDR10+ aj Dolby Vision. Rámčeky okolo neho sú tiež pomerne tenké a v priestrele sa nachádza 20-megapixelová selfie kamera.

Po stránke výkonu má smartfón tiež navrch. Vo vnútri sa nachádza Qualcomm Snapdragon 778G, ktorý zaujme podporou 5G sietí. Sekunduje mu až 8 GB RAM a 128-gigabajtové úložisko, ale pozor, tento model nemá podporu pamäťových microSD kariet.

Zadná strana obsahuje trojicu snímačov. Ten hlavný má rozlíšenie 64 MPx, nasleduje 8-megapixelový ultra-širokouhlý snímač a trojicu dopĺňa 5-megapixelový makro snímač. To je výhoda, pretože v tejto cenovej kategórii nachádzame väčšinou iba nepoužiteľné 2-megapixelové makro snímače. Video natočíte v maximálnom 4K rozlíšení pri 30 fps.

Pozrite siToto je návod, ako vypnúť otravné reklamy v smartfónoch Xiaomi, Redmi a POCO

Za zmienku stoji prítomnosť audio konektora, kvalitné a hlasné stereo reproduktory, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2. Aktuálne je v ňom Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5, ale čoskoro už dorazí aktualizácia na najnovší Android 12 s nadstavbou MIUI 13.

Do takto tenkého tela sa zmestila batéria s kapacitou 4 250 mAh, čo smartfónu stačí na minimálne jeden deň plného používania. V balení nechýba ani adaptér s výkonom 33 W, takže ani na nabíjačke si nepobudne dlho.

Xiaomi 11 Lite 5G NE vstúpilo do predaja už aj tak za sympatickú cenu 389 eur. Aktuálne je však situácia ešte priaznivejšia a tento smartfón môže byť váš už za 329,9 eur, čo je úspora 59,1 eur alebo aj 15,2 %.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Komentáre k článku